SDE

Розпорядження стосовно молитовних заходів за справедливий мир в Україні

24 січня 2022
Друк E-mail

Всесвітліші та всечесніші отці!
Преподобні ченці та черниці!
Дорогі в Христі брати і сестри! 

Христос Рождається! 

Світ з тривогою спостерігає за зростанням напруження навколо північних, східних і південних кордонів України, яке ризикує вилитися у чергову хвилю збройної агресії Росії супроти українського народу. Лідери різних країн світу роблять різноманітні зусилля, аби завадити розгортанню війни у серці Європи.

Як християни, ми переконані, що Божа підтримка і допомога значно перевищує людські задуми і дії. Святіший Отець Франциск проголосив 26 січня 2022 р.Б. Світовим Днем молитви за мир в Україні. Радо прилучаючись до цієї ініціативи, благословляю духовенству, монашеству і мирянам Самбірсько Дрогобицької Єпархії УГКЦ приєднатись до цієї спільної молитви Вселенської Церкви та, зокрема, в цей день провести такі молитовні заходи:

А. На загальноєпархіальному рівні

10.00 – Архиєрейська Божественна літургія (катедральний храм Пресвятої Трійці у м. Дрогобичі);

- Запалення «Свічки миру»;

– Молитовний чин про заступництво Пресвятої Богородиці над українським народом.

Б. На парафіяльному рівні

18.00 – 18.05 – Молитовний передзвін за мир;

18.05 – Молитовний чин про заступництво Пресвятої Богородиці над українським народом (див. Додаток).

В. На родинному та особистому рівні

20.00 – Запалення «Свічки миру» у вікні дому;

20.00 – Єднання в онлайн-молитві з Блаженнішим Святославом, Главою й Отцем УГКЦ (Інтернет-канал «Живе Телебачення») 
– або спільна чи особиста молитва «Отче наш…» і «Богородице Діво»

Молімося, аби Господь просвітив уми і серця тих, від кого залежить уникнення розгортання чергової хвилі збройної агресії супроти України, та 
 дарував нашому народові справедливий мир!

Благословення Господнє на Вас

+ Ярослав (Приріз),

Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ
 

Додаток

МОЛИТОВНИЙ ЧИН 

ПРО ЗАСТУПНИЦТВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ НАД УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь.

СвященикСлава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю небесний, утішителю. Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради.

Господи, помилуй (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наці насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.

Священик: Бо Твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь.

Тропар, глас 4

До Богородиці з запалом нині прибіжім, грішні і смиренні,* і припадім у покаянні, взиваючи з глибини душевної:* Владичице, поможи, змилосердившись над нами;* поспішися, бо загибаємо від множества гріхів;* не заверни рабів твоїх з нічим,* бо в тобі єдину заступницю маємо. 

Слава, і нині: Не замовкнемо ніколи, Богородице,* про силу твою говорити ми, недостойні;* бо коли б ти не предстояла, благаючи,* хто б нас вирятував від стільки бід?* Хто ж би охоронив нас нині вільними?* Не відступимо від тебе, Владичице:* твоїх бо рабів спасаєш завжди від усякої біди,* єдина благословенна.

 

ДияконГосподеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Священик голосно промовляє: 

Господи Вседержителю, Творче й Сотворителю людського роду! Ти з небуття до буття нас привів. Ти народ наш поставив перед віками володіти землею українською. Ти апостола Свого первозванного Андрея послав, щоб він на цих землях засіяв зерно віри. Через віки Ти вірних Своїх слуг-мучеників привів на Україну для чистої ісповіді віри. Коли було вгодно Тобі, Творче вселенної, Ти поставив серед українського народу рівноапостольних володарів Володимира Великого й Ольгу Київську, Ти серця їм відкрив і розуміння їхнє просвітив святою істиною Твоєю. Ти ізбавив народ наш від ідолослужіння. На місце пустих божків Ти сам вселився в нас, даруючи життя. На місце поганської злоби Ти дарував милосердя. На місце помсти Ти закріпив у нас прощення, страстотерпців Бориса й Гліба поставив печаттю цього дару. На місце самолюбства Ти встановив посеред нас ангельське життя, і преподобних отців Антонія і Теодосія поставив начальниками монашества. На місце мрачних забобонів Ти воздвиг світлих святителів і проповідників Твого слова. Ти скріпив народ Твій словом Твоєї істини і не дав ворогові вирвати віри з сердець наших. По сьогоднішній день Ти прикрашуєш нашу Церкву й наш нарід Твоїми слугами, мучениками й ісповідниками, які стоять твердо, як дороговказ для нас до Твого царства. Ти через слугу твого боголюбивого князя нашого Ярослава (Мудрого) віддав під опіку наш народ і землю під Покров Пресвятої Богородиці. Тому то нині, будучи свідками зростання напруги на північних, східних і південних кордонах нашої Батьківщини, яке ризикує вилитися у чергову хвилю збройної агресії супроти українського народу, прибігаємо під Святий Покров Матері Божої та усильно просимо:

Благання

Преблагословенна Богородице Діво. Ти для скорботних велика заступниця, хворих посіщення, немічних кріпосте, вдовиць і сиріт покровителька, матерів печальних всенадійна утішительницяСпоглянь сьогодні на нашу Батьківщину Україну, покрий омофором милості твоєї ввесь наш народ, що кличе до тебе:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Пречиста Діво, ти Своїм явлінням розірвала пута страху в серцях дітей Твоїх і проростила в наших душах зерно надії. Ти змусила до втечі душетлінного і богоборчого ворога та вивела своїх дітей до світла пізнання й ісповідання істини. Вислухай нас і покажи милість Твою на людях Твоїх – молільниках, бо ми прославляємо Твоє материнське заступництво і з глибини душі взаємо до тебе: 

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Вселаскава Богородице і Співчутлива Мати, не доручай нас людському заступництву, але сама прийми моління слуг Твоїх. Перед Своїм Сином і Господом нашим Ісусом Христом не переставай заступатися за нас, що посеред утисків і сліз в Тобі єдиній поклали всю нашу надію. Поглянь на наші журби і тривоги, на наші болі і страждання, покрий нас своїм небесним Омофором, бо ми молимося тобі:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Всенепорочна Діво, тяжкі нас засмучують досвіди, а наші душі сповнені великої журби. Усунь, Діво Всенепорочна, душевну бурю журби нашої, бо ти, Богоневісто, як єдина Пречиста, Начальника миру – Христа породила. Пошли нам мир Сина твого й Бога нашого. Згадай слуг Твоїх і не відкинь сліз наших і зітхань, обнови нас благістю Своєї милості, бо ми кличемо до тебе: 

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

О, Небесна Мати, навідайся до нас своїм благодатним посіщенням, не відвернись від наших ран і скверн гріховних, але намасти їх єлеєм твоєї благости і випроси у Господа нашого зцілення, щоб ми, благодаттю Божою оздоровлені на душі і на тілі, осталий час життя нашого провели в покаянні і сповненні волі Господньої та сподобились благої кончини життя нашого, бо ти породила Добросердного Спаса і Бога всіх, що тебе оспівують:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Всемилостива заступнице, врозуми і навчи нас, як безгрішно пройти шлях нашого земного життя. Укріпи нашу віру, наповни наші серця любов’ю, утверди нас терпеливістю, смиренням і надією. В кожній миті нашого життя і в годині кончини нашої будь нашою заступницею перед престолом Всевишнього, бо ми молимось до тебе:  

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Пречиста Діво, що Керманича Господа породила, даруй силу і мудрість нашим провідникам на церковній і народній ниві, вимоли для них світло Святого Духа, щоб Ним просвічені провадили дорогами правди люд Божий, що з вірою взиває до тебе:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

Могутня Воєводино і полків небесних Провіднице, Ти, що, піднісши свої руки на моління, перемагаєш ворогів та долаєш усіх супротивників, укріпи наших воїнів, даруй їм силу і відвагу щитом могутнім захищати свій народ, що кличе:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

О Мати милосердя, випроси від Всевишнього Бога повний і справедливий мир для нашої землі, не тільки захорону перед збройними нападами, але і визволення від ненависті й чварів, від злоби і бажання помсти. Доведи нас до миру, заснованого на правді, справедливості, прощенні й любові, бо Божий люд взиває до тебе:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

О Небесна Мати, до кінця життя нашого молитвами Твоїми оберігай нас перед вічним засудом, щоб ми, спасенні Твоїм заступництвом і поміччю, віддавали за все славу, хвалу, подяку і честь Всемогутньому Творцеві нашому, з вірою у серці взиваючи:

Люди: Пресвята Богородице, спаси нас!

 

ДияконГосподеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

 

Молитва

Священик: Господи Ісусе Христе, Сину Бога живого, ми, сини і дочки українського народу, стоячи перед Твоїм святим обличчям, дякуємо Тобі за дар свободи, незалежності й волі нашої Української держави.

Нині ж, у день соборної молитви за справедливий мир в Україні, будучи свідками зростання напруги на північних, східних і південних кордонах нашої Батьківщини, прибігаємо під Святий Покров Твоєї Святої Матері та благаємо Заступництва у Тебе, Христе Боже наш. Молимо Тебе: пошли благодать Святого Твого Духа і навчи всіх дітей України любити свою Батьківщину такою жертовною любов'ю, якою Ти полюбив нас. Надихни серця керівників нашого народу жертовною любов'ю служити для добра нашого народу, цілісності і соборності нашої держави України. Пошли силу благодаті і мужності нашим воїнам, аби вони могли жертовно виконувати свій святий обов'язок захисту нашої Батьківщини.

Вибав нас від всякого нападу чужинців, від всякої ворожої змови, що піднімається проти народу нашого зруйнуй. Вчини його силою Твоєю непереможним і від всякої ворожої пропаганди і нападу нездоланним. Військо його всюди і завжди проти ворогів його укріпи, і в єдиномислії і праведному послусі тримай, і мир справедливий подай нам Господи. Благослови благовірному народу нашому перемогу над супротивниками заради імені Твого, на землі, на морі, і в повітрі.

На заступників перед Тобою ми прикликаємо сьогодні всіх святих нашого народу, рівноапостольного великого князя Володимира, хрестителя України, блаженну рівноапостольну Ольгу Київську, мучеників та ісповідників нашої святої Церкви та всіх святих та подвижників, яких видала українська земля.

Бо Твоє є царство, і сила, і слава, Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і навіки віків. 

Вірні: Амінь.

Відпуст

ДияконПремудрість!

Вірні: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі. 

ВірніСлава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3).  Владико, благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

ВірніАмінь.

 

Після відпусту – гімн «Боже Великий, Єдиний»

Теми: Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою
^ Догори