№3 (212), березень 2019 _
Ігор БРИНДАК
Великий піст – це не тільки час, коли ми змінюємо звичні страви на більш скромні, але також і період, коли людина серйозно переосмислює своє життя і готується до Святої Тайни Покаяння. Тому в даному номері мова піде про фільм Альфреда Хічкока, який називається «Я сповідаюся».
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Люба ДУМ’ЯК
«Якщо вимирання є жахливою темою, то масове вимирання, скажімо так, є приголомшливо жахливим. Воно не може залишити байдужим».Елізабет Колберт
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Тарас ШАФРАН
Ніл Хасевич: «Поки буде залишатися бодай одна краплина моєї крові, я буду битися з ворогами свого народу. Я не можу битися з ними зброєю, але я б’юся різцем і долотом. Я, каліка, б’юся у той час, коли багато сильних і здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива». Зот, Рибак, Бей – за цими дивними повстанськими прізвиськами мусила приховуватися людина, чий талант вже визнали у світі. Однак замість просторих студій та затишних осель своє життя український художник і графік Ніл Хасевич, що народився 25 листопада 1905 року, передчасно закінчив у повстанській криївці.
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Анна ВЕЛИКА
Час не стоїть на місці, все змінюється. Сучасна педагогіка не є виключенням. Все більше і більше в українській педагогіці розвивається та застосовується музична система німецького композитора Карла Орфа. Все більше відкривається навчальних закладів, у яких використовується система та основні принципи «Шульверка».
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Олена ЛУЧКОВА
Початок весни надихає на роздуми. Виникає бажання оновлення, прагнення до кращого, бажання щось змінити. Та на цьому, на жаль, більшість людей і зупиняється. Людина щодня обирає своє налаштування до життя. Наше сприйняття дійсності формує наші подальші дії. Та часто зовнішній фактор «з’їдає» початкові прояви рухатися вперед і ми повертаємося в ту «зону комфорту», де нам затишно, тож тупцюємо на місці.
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Пілігрим
Вітаю Тебе, мій милий, любий, щирий та дорогий читачу. З побажаннями добра, миру та злагоди пишу до Тебе я, Твій Пілігрим.Сьогодні поговоримо про жіночі гормони. Як я вже згадував, їх є два, тобто за діяльність жіночої статевої системи відповідають естроген та прогестерон.Як з жінками, так і з їхніми гормонами не все так просто. Ознайомимся з першим з них (загалом гормонів там декілька, але головний саме естроген). Він утворюється та впливає на організм жінки до овуляції, тобто виходу із яєчника дозрілої яйцеклітини (жіночий цикл ділиться на дві частини: до овуляції та після неї).
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
о. Ореста КІНАШ
Розважання над окремими частинами Літургії може здійснюватися систематично під час самого Богослужіння. При цьому деякі її фрагменти найкраще відкриваються людському розумінню саме в акті їх здійснення. До них належать, на мою думку, практично, всі ектенії (літанії), тобто молитовні прохання у формі діалогу священика з вірними.
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
Ігор БРИНДАК
Знати таємні людські думки може тільки Бог, чи також і диявол?
Святе Писання з цього приводу говорить дуже однозначно: «Лукаве над усе на світі серце людське і ледаче. Хто його збагнути може? Я, Господь, вивідую серце, випробовую нутро, щоб відплатити кожному за його діяннями, за плодами його вчинків» (Єр. 17, 9). «Бо Ти, (тобто Бог – прим. І.Б.) єдиний знаєш серце синів людських» (ІІ Хронік, 6, 30). «Ви вдаєте себе за праведних перед людьми, але Бог знає серця ваші» (Лк. 16, 15). «Тайни його серця стають явними, і він, впавши ниць на землю, поклониться Богові й заявить, що Бог є справді поміж вами» (І Кор. 13, 15).
Детальніше... №3 (212), березень 2019 _
о. Андрій БУНЬ
Великий піст – найважливіший час, який є приготуванням до найбільшого християнського свята, світлого Христового Воскресіння. У часі Великого посту кожен християнин покликаний задуматися, як гідно прожити цей період, дарований нам Церквою для того, щоб перемінити, поглибити і збагатити своє духовне життя. Як жити відповідно до християнських засад у світі, що ставить перед нами виклики, випробування і спокуси? Чотиридесятниця є особливою нагодою для покаяння, примирення з Богом і ближнім, відкинення байдужості, злих думок та егоїзму.
Детальніше... №7 (196), серпень-вересень 2017 _
Андріана МАКСИМ’ЯК
У час еволюційного прогресу ми як ніхто відчуваємо себе володарями часу, простору і самих себе, навіть не задумуючись, наскільки ми егоїстично заcкорузлі. Насправді у сучасному світі поняття свободи дещо розмите. Переживання, робота, діти, проблеми - рутинне ярмо, яке закрутило нас у вихорі буденщини. І світле слово «свобода» виступає в образі пташки, яка безупинно та безрезультатно б’є своїми дрібними крильцями об невблаганну металеву конструкцію у формі клітки.
Детальніше... №7 (196), серпень-вересень 2017 _
Марія ЛУПАК
Такими словами звертається геніальний український поет Тарас Шевченко до своєї Долі. Гадаю, що цілком справедливо їх можна пристосувати до життя Блаженнішого Архиєпископа-емерита, світлої пам’яті Любомира Гузара. Той, хто для багатьох був втіленням життєвої мудрості, спонукав задуматись, випростати плечі і йти рівно, до слова якого прислуховувались навіть у Верховній Раді. Простота поведінки, виваженість у слові, висока культура спілкування, ясність думки… Слуга Божий, Носій Духа Святого, Людина Віри, Вірник, Мудрець, Наш Батько, Джерело миру, Великий Українець, Молільник за мир в Україні перед Престолом Божим, Незрячий український кобзар, Кобзар нової незалежної України, Химерний український Перебендя, Авторитет нації… -- далеко не повний список, якими тільки псевдонімами називали старенького сивочолого Любомира. Його життя – це вервичка сподівань, чекань, терпеливості, смиренності.
Детальніше... №7 (196), серпень-вересень 2017 _
о. Олег КЕКОШ
Дорогі читачі!
Бувають такі люди, які промовляють до нас своїм авторитетом не тільки за свого життя, а й після смерті. Їхні думки і повчання тоді ще більше цитують та цінують. До таких велетів духу і моралі можемо віднести блаженнішого Любомира Гузара.
Детальніше... №4 (193), квітень 2017 _
Ігор БРИНДАК
У цьому номері часопису ми поговоримо про фільм американського режисера Стена Лейтена «Хатина дядька Тома». Він був знятий за однойменним романом письменниці Гаррієт Біччер-Стоу. Сам роман вийшов у світ 1852 року і екранізовувався неодноразово. Але екранізація Лейтена є останньою і найбільш відомою. Тому про неї і поговоримо.
Детальніше... №4 (193), квітень 2017 _
Настя КАМІНСЬКА
І хіба ж може зубожіти батьківська та прадідівська нива тоді, коли не перевелись ще такі фундатори - плугатарі!.. Не заросте вона бур’яном, не стане пустирем…
Детальніше... №4 (193), квітень 2017 _
Ольга РАДІОНОВА
У період, коли весна у розпалі, нам усім хочеться сповна насолоджуватися життям. Але часто буває так, що все ніби добре, але в душі – рутина і сірість. Що ж заважає відчути щастя і почати омріяне розрекламоване «нове життя»?
Детальніше...