SDE

Дрогобицький Інститут Пресвятої Трійці

Друк E-mail

Пресвята ТрійцяАдреса:
Дрогобицький Інститут Пресвятої Трійці
вул. Гончарська 11
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна 

Тел./факс: +380324410597
Ел. пошта: katehyt@gmail.com
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Веб-сайт: www.cathehitic.wordpress.com

УГКЦ розпочала своє просвітницьке служіння відразу ж після її виходу з підпілля. У м. Дрогобичі при церкві Пресвятої Трійці з 1990 р. Б. започатковуються Літні катехитичні курси для мирян з 4-річною програмою навчання. Завданням курсів було хоча б частково заспокоїти духовний голод у народі після падіння комуністичного режиму, а також започаткувати вишкіл катехитів. Дані курси проводила група священиків, очолювана прот. Мироном Бендиком, Дрогобицьким деканом. Із середини 90-х років такі курси відбувалися щороку майже по всіх районних центрах.

07 листопада 1994 р. Б. з благословення єпископа Юліяна (Вороновського) був заснований Єпархіальний Катехитичний Інститут, ректором якого ставв прот. Мирон Бендик, а студентами – слухачі курсів.

30 липня 1996 р. Б. інститут отримав державний статус юридичної особи, а з 1 вересня 1996 р. Б. після відкриття богословського факультету, створено також катехитичний (заочна форма навчання) та дяківський (вечірня форма) факультети.

Декретом єпископа Самбірсько-Дрогобицького Юліяна № 2003/152 від 28 березня 2003 р. Б. із структур Інституту виділено богословський факультет і на його основі утворено Духовну Семінарію як окрему канонічну і юридичну особу.

Єпархіальний Катехитичний Інститут перереєстровано на Дрогобицький Інститут Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, ректором якого призначено прот. Миколу Витівського.

Інститут зосереджує свою діяльність на таких основних напрямках: підготовка християнських педагогів та інших церковних і суспільних працівників, а саме – кваліфікованих катехитів і вчителів християнської етики для праці в недільних парафіяльних школах, державних і недержавних школах, дитячих садочках різних форм власності, для праці серед молодих сімей, з молоддю тощо. Інститут дбає про вишкіл кваліфікованих дяків для служіння при парафіях.

Катехитичний факультет: форма навчання – заочна – дві сесії в році (час літніх і зимових канікул в школі). Термін навчання: для катехитів – 5 років, для вчителів християнської етики – 3 роки.

Студенти закінчують навчання написанням дипломної праці з обраного напрямку спеціалізації.

Дяківський факультет: форма навчання - вечірня. Термін навчання – 3 роки. Студенти закінчують навчання складенням іспитів на присвоєння категорії.

Впродовж всього періоду діяльності Інституту в ньому навчалися 583 студенти із різних Єпархій УГКЦ, а також із Православних Церков (в основному вчителі християнської етики).

^ Догори