SDE

Кир Григорій (Комар)

vl hryhorij

Кир Григорій (Комар) народився 19 червня 1976 року в селі Летня Дрогобицького району, Львівської області. 

Неповну середню освіту здобув у Броницькій загальноосвітній школі. Відтак повну середню освіту - в Лішнянській загальноосвітній школі.

У 1994 р. поступив до Львівської Духовної Семінарії, яку закінчив в грудні 2000 року.

12 лютого 2001 року рукоположений преосвященним владикою Юліаном (Вороновським) на диякона, а 22 квітня цього ж року на священика. Свячення прийняв в неодруженому стані.

З благословення владики Юліяна, Єпископа Самбірсько-Дрогобицького, з жовтня 2001 року розпочав спеціалізовані студії в Папському Східному Інституті в Римі (Італія). У червні 2003 отримав диплом ліценціата східного богослов'я

В липні 2003 року призначений проректором та економом Дрогобицької Духовної семінарії.

Упродовж 2004-2006 рр. виконував душпастирське служіння при парафії Христа-Чоловіколюбця у м. Стебнику на Дрогобиччині, а з грудня 2006 року – сотрудник парохії Успення Пресвятої Богородиці м. Дрогобича.

В 2010 р. іменований цензором Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Декретом Блаженнішого Любомира в 2010 р. призначений радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ.

5 березня 2012 р. владика Ярослав (Приріз) іменував о. Григорія Комара протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

25 червня 2014 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Григорія Комара єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, надавши йому титулярний осідок Акці.

22 серпня 2014 р. у Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич, відбулась єпископська хіротонія владики Григорія. Її очолив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, у співслужінні владики Ігора (Возьняка), Митрополита Львівського, владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, та інших єпископів УГКЦ.

Крім рідної, української, знає італійську, англійську, польську і російську мови.

Теми: Григорій (Комар)

Інші публікації за темою
^ Догори