SDE

Недержавний пенсійний фонд «Покрова» відсвяткував свою першу річницю (інтерв'ю)

Друк E-mail
Завантажити інтерв'ю mp3 (розмір 4.43 MB) Недержавний пенсійний фонд «Покрова» нещодавно відсвяткував свою першу річницю. Засновником цього фонду є Українська Греко-Католицька Церква. У цьому певна унікальність фонду, адже на теренах колишнього Радянського союзу немає недержавних пенсійних фондів, засновниками яких виступили б церковні структури. Якщо взяти інші країни, то в Індії, наприклад, такі фонди має кожна єпархія. «Ми покликали до життя наш пенсійний фонд «Покрова», дбаючи виключно про соціальний захист наших вірних», — наголосив Блаженніший Любомир. Обслуговують фонд «Покрова» три фінансові установи: Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів, компанія з управління активами «Всесвіт» та банк-зберігач — державний Ощадний банк України. Фонд «Покрова» стартував у кризовому році, проте його показники динамічно зростають. Серед 109 недержавних пенсійних фондів, зареєстрованих в Україні, Покрова за рейтингом на 12-му місці. Розповідає голова Ради НПФ «Покрова» о. Василь Копичин.

 

о. Василь Копичин
Оцей рік, що ми працювали, це фактично був такий інформаційний рік коли ми хотіли видати максимум різних буклетів, інформації через радіо, телебачення щоб люди знали що це є. Ми завжди звикли парцювати на гроші, заробляємо їх, тратимо, а от таке банальне просте запитання — хто призвичаїв гроші працювати на себе? Яким чином ми маємо це зробити, що роблять люди у цілому світі? У нас цей фонд покликаний до цього. Звичайно у нас є великі, амбітні плани, які перед нами поставила Церква, Блаженніший. Йдемо крок за кроком по виконанню тих усіх планів. На останній нараді Блаженніший сказав, що ми не маємо дбати тільки про пенсійний захист, хоч пенсійний захист — у першу чергу. Ми маємо дбати також про соціальний захист, медичний і ті всі інші захисти, ризики по страхуванню які мають усі цивілізовані люди у світі. Зараз у нас в Україні працює сім регіональних представництв, це є Львівська обл., Івано-Франківська, Тернопільська, Ужгород, Харків, Запоріжжя і Краматорськ. Працює тридцять консультатнів, звичайно, що це є замало на цілу Україну, портрібно тисячі консультантів. На двадцять тих представництв, їх дальше розвиваючи, ми далі будемо створювати такі супермаркети де людина зможе робити своє особисте фінансове планування, робити отаку просвітницьку діяльність. В згальному — творити загальнопросвітницьку організацію, яка могла би долучитися до тих усіх справ. Отакі коротко наші завдання. В знаєте, що завжди у якісь важкі моменти історії УГКЦ старалася підставити своє плече, можливо, у цьому випадку можна сказати щось подібне. Церква взяла на себе певну відповідальність.

Кор.
НПФ «Покрова» зосередив свою діяльність за такими основними напрямками: робота з церковними структурами, розширення мережі інформаційних центрів, співпраця з юридичними та фізичними особами, реклама і маркетингова діяльність. Розповідає консультант фонду у м. Львові Іван Копичин.

Іван Копичин
Так як «Покрова» є церковний пенсійний фонд робота з церковними структурами займає одне з перших місць. У Львівській єпархії проінформовано усіх священиків, на деканальних зборах і на парафіях проведено роз’яснювальну роботу з 200 свящників, також роздано по парафіях 2 тисячі флаєрів, для кожного священика передано плакат з логотипом «Покрови», також зібрана база дани по церковних організаціях Львівської архиєрахії. Також налагоджено плідну співпрацю з Радіо «Воскресіння», де неодноразово були трансляції радіопередач, на яких була зустріч отця Василя Копичина, голови наглядової ради «Покрови», а також голови спостережної ради Всеураїнського адміністратора пенсійних фордів Володимира Ульянова. Рекламною та маркетинговою діяльність займаються консультанти на місцях, це написання статтей, різні рубрики в газетах, розповсюдження інформаційних матеріалів, пошук нових можливостей для співпраці та розвитку недержавного пенсійного забезпечення в Україні.

Кор.
Учасники НПФ «Покрова» мають можливість щодня контролювати свої пенсійні накоричення за допомоою сучасних технологій, зокрема інтернету. Детальна інформація подана на сайті www.pokrova.in.ua

Іван Копичин
Можна дізнатися всю повну інформацію про «Покрову», як нараховується пенсійне накопичення а також як укласти котракт, це все на цьому сайті є. Також стало доступним для користувачів з 13 квітня 2009 р. можливість учасникам а також зацікавленим людям в он-лайн режимі заключити контракт. Це є на сайті Всеукраїнського адміністратора. Звичайно, що працює безкоштовна гаряча лінія «Покрови», щокавртально проводяться акції та розповсюдження бюлетенів. Попереднього разу ми роздали 5 тис. бюлетенів у Львові, також відбуваються презентації для інформування населення. Під час засідання 12 червня 2009 року реформування системи пенсійного забезпечення в Україні в умовах фінансово-економічної кризи за участю представників секретаріату кабінету міністрів, членів комісії Верховної ради з питань фінансової та банківської діяльності, соціальної політики та праці у справах пенсіонерів ветеранів та інвалідів а також предсавників відповідних міністерст і пенсійного фонду. Учасники порушували такі важливі аспекти, як необхідність запровадження обов’язкового накопичувального страхування, підвищення пенсійного віку для жінок, зміна тривалості трудового стажу. Також було повідомлено такі цікаві цифри: в Україні зареєстровано 109 недержавних пенсійних фондів, з яких 71 реально працюють, учасниками НПФ є 58 тисяч громадян, яким належать 660 млн. гривень. На думку Володимира Ульянова, Голови наглядової ради Всеукраїнського адміністратора, родзинкою української моделі недержавного пенсійного забезпечення є соціальна спрямованість НПФ.

Кор.
Про особливості пенсійного забезпечення в Україні розповідає регіональний координатор діяльності інформаційно-консультаційних центрів у Львівській області – Наталя Копичин.

Наталя Копичин
Звичайно що продуктивна праця є. Для неї таким стимулом до життя і забезпечення її у випадку старості, хвороби, каліцтва є не тільки важливим для неї, є важливим для цілого суспільства. Показник пенсійного забезпечення є також показником економічного розвитку держави. В Україні традиційного склалося що існувала одна єдина пенсійна система, це солідарна. Пенсійні виплати здійснювалися засобами пенсійного фонду, скільки пенсійний фонд зібрав з тих, що працюють, стільки виплатив тим що не працюють. Так сьогоднішнє покоління пенсіонерів утримувало попереднє покоління пенсіонерів, але особливість цієї системи полягає в тому, що 35-40 років людина працює, сплачуючи пенсійні внески, виходить на пенсію і починає отримувати пенсію, яка становить одну третю своєї колишньої зарплати. Справа в тому, що це не є виключно для України така ситуація. Жодна країна світу не може забезпечити повністю своїх громадян виключно за рахунок державних коштів. Навіть у найрозвиненіших країнах світу ці кошти із державного бюджету становлять лише половину доходів громадян, решта половини це є доходи із недержавних пенсійних фондів. З 1 січня 2004 року ми отримали дуже добрий закон згідно якого в Україні почалася пенсійна реформа. Відповідно пенсійна система у нас подіяляється на загальнообов’язкову державне та недержавне пенсійне забезпечення. В чому сутність недержавної песійної системи? Її особливість полягає в тому, що вона є добровільна, тобто людина добровільно може собі забезпечити ще одну пенсію, яка буде абсолютно незалежною від державної і ці кошти, які вона собі збереже, це буде її власністю і може передаватися у спадок. Церква завжди стояла в центрі подій, які стосувалися соціального життя її вірних і, відповідно, сьогоднішній час, коли багатьом пенсіонерам є дуже важко, вона також ставить своє плече, аби допомогти. У жовтні 2007 року Блаженніший Любомир Гузар дав своє благословення на створення НПФ «Покрова». Рік тривала робота над реєстрацією фонду так що 1 вересня 2008 року фонд розпочав успішно свою діяльність.

Кор.
Фонд «Покрова здійснює також просвітницьку місію через 11 інформаційно-консультаційних пунктів.

Наталя Копичин
Основним видом діяльності інформаційно-консультативних центрів є, перше, це надання інформації про пенсійну систему, яка є сьогодні в Україні, взагалі дати людині доступ до інформації, також інформацію про НПФ «Покрова» і, заключення пенсійних контрактів. Інформування про діяльність фонду «Покрова» здійснюється у таких видах: перше це є зустріч із зацікавленими особами, також це є презентації і — через акції. Оскільки ППФ «Покрова» є заснований УГКЦ, то чільне місце займає праця із священиками. Були проведені презентації фонду у таких єпархіях — Тернопільсько-Зборівській, Стрийській, Самбірсько-Дрогобицькій, Сокальсько-Жовківській, Коломийсько-Чернівецькій та Львівській архиєпархії. Оскільки фонд є відкритий, участь у ньому можуть брати звичайні люди, то також проводяться презентації для церковних хорів, для дружин священиків, комісій, директорів парафіяльних шкіл. Якщо у єпархії заплановнаі певні заходи фонд може сприяти їхньому проводженню. Зокрема, фонд активно співпрацював у тих єпархіях, де були заплановані реколекції для дружин священиків та молоді. Були проведені презентації для присутніх під час концертів, також підримувалися різного роду благочинні акції. Поширення інформації відбувається через поширення інформаційних матераілів. Зокрема було роздано близько 30 тисяч бюлетнів, розповсюдження флаєрів через вкладення у газетах, через відділення ощадбанку також у транспортних засобах. Слід відзначити, що ми активно співпрацюємо із засобами масової інформації, як із друкованими виданнями так і з телебаченням, радіо та інтернет порталами, інтернет сайтами. Консультанти фонду «Покрова» проводять також свої акції, зокрема цього року був проведений конкурс дитячого малюнку, який називався «Намалюй собі життя», участь у конкурсі взяли близько 150 дітей і біля 190 малюнків було намальовано. Важливо відзначити що у НПФ «Покрова» здійснюються також вже перші виплати, сума виплат становить сьогодні 22 тисячі

Кор.
Фонд «Покрова » є відкритим і його учасниками можуть стати всі, хто хоче відкласти і зберегти свої кошти, незалежно від громадянства та місцеперебування. Послугами Фонду можуть скористатися як українці з діаспори так і заробітчани за кордоном. Для цього потрібно укласти пенсійний контракт. Станом на 1 жовтня 2009 року учасниками НПФ «Покрова» є 376 громадян, яким належать 223 тис. гривень активів.

Підготувала Любомира Бурка

(Фрагмент програми Радіо «Воскресіння»)

Теми: НПФ Покрова

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори