SDE

Дрогобицькі семінаристи привітали Блаженнішого Любомира (Гузара) із 40-літнім ювілеєм хіротонії

05 квітня 2017
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
2 квітня владика Ярослав (Приріз), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та семінарійний вокальний ансамбль побували в м. Києві, привітавши Блаженнішого Любомира (Гузара) з нагоди 40-літнього ювілею архиєрейських свячень. 

Зранку у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулось архиєрейського богослужіння, яке очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні одинадцятьох єпископів та священиків. У своїй проповіді предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив, що 40 років тому звершилась знамення подія, яка зробила значний внесок у розвиток нашої Церкви у подальшому, а саме Блаженніший Любомир з рук патріарха Йосифа (Сліпого) отримав єпископські свячення. Патріарх зазначив, що Архиєпископ-емерит зробив важкий крок на той час, коли наша Церква була переслідувана комуністичною владою, а тому є нашим Великим Батьком, який пішов слідом за Христом, не побоявшись комуністичного режиму. Опісля до слова був запрошений владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів, який наголосив, що Блаженніший Любомир впродовж свого життєвого шляху був вірним Пастирем українського народу, напоумляючи його Божим словом та безнастанними ділами. Під кінець літургії з вітальним словом виступили також папський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Гуджеротті та владика Марко, єпископ Вірменської Апостольської Церкви, які висловили своє захоплення діями Блаженнішого Любомира, побажавши йому довгих років життя та радості від послідовників. Насамкінець Ювіляр, дякуючи за теплі слова, звернувся до усіх присутніх з проханням молитися за майбутнє нашої Церкви та за тих, хто полишив цей земний світ, зробивши внесок у розвиток нашої Церкви, а також бути готовими жертвенно послужити один одному.

По завершенні богослужіння у міжнародному виставковому центрі зібралось численне духовенство, семінаристи з усіх семінарій УГКЦ, члени Всеукраїнської Ради Церков, а також близькі Блаженнішому Любомиру люди, щоб за спільною трапезою висловити найщиріші побажання. Першими до слова були запрошені члени Ради Церков. Опісля естафету привітань перейняв владика Ярослав (Приріз), який, зокрема, сказав: "Ставши спадкоємцем апостолів в далекому 1977 р. Б. у м. Римі, як один із найближчих співпрацівників Великого Патріарха Йосифа, Ви продовжували апостольські труди серед вірних нашої Церкви на поселеннях. Із виходом нашої Церкви з підпілля на матерніх землях, Ви повернулися в Україну і продовжували своє служіння помічником Блаженнішого Мирослава Івана (Любачівського) аж поки Священний Синод не обрав Вас Главою й Отцем УГКЦ. «Теплою рукою» Ви передали Предстоятельський жезл своєму наступникові, Блаженнішому Святославу, але не перестаєте своїм цінним досвідом та мудрою порадою бути присутнім у житті і служінні Святої Церкви". Єпископ Самбірсько-Дрогобицький побажав Блаженнішому супроводу Святого Духа, Божої мудрості, радості у архиєрейському служінні й опіки Пресвятої Богоматері на многії та благії літа.

Дрогобицькі семінаристи привітали Блаженнішого Любомира, виконавши чотири вокальні композиції. 

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія, Ярослав (Приріз), Блаженніший Любомир, Блаженніший Святослав

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори