![](/images/resized/images/stories/events/2012/jan/vlad_prop_300_270.jpg)
Пояснюючи євангельське читання четвертої неділі Великого посту, у якому розповідається про батька, що просить Христа укріпити його віру та зцілити його хворого сина, владика Ярослав зауважив: "Сьогодні Христос скеровує до нас дуже важливе повчання, кажучи батькові юнака: «Все можливо, тому хто вірує»". Відтак архиєрей зазначив: "Першим середником укріплення віри є безпосереднє звернення до Бога з просьбою, щоб Він скріпив нашу віру. Йдеться про щиру і витривалу молитву". Саме тому, за словами єпископа, коли християнин відчуває, що він потопає у життєвих обставинах, йому слід кликати разом з Петром: "Господи, рятуй мене; Господи, поможи моєму невірству, укріпи мою віру!".
Другим середником, що укріплює віру людини, на думку єпископа, є досвід особистої зустрічі з Богом. Іншими словами, людина переконується у правдивості Того, у Кого вірує. Щоб цей досвід здобути потрібно жити словом Христовим: "Щоб переконатися на власному досвіді про правдивість науки, яку містить слово Боже і якої навчає нас Церква, немає іншого способу, як лише почати жити цією наукою, впроваджуючи її принципи в своє життя".
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]