SDE

Владика Ярослав: Людина, яка бажає бачити Бога і прагне життя, продовжує історію спасіння в часі

20 лютого 2024
Друк E-mail
Фото Пресслужби СДЄ
18 лютого владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію в Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич.

Під час проповіді єпископ зауважив, що євангельське читання розповідає про прихід Ісуса до Єрихону (див. повний текст проповіді). "Сьогодні Ісус Христос входить у місто Єрихон, знаходить в ньому грішника і напрошується в його дім. Він приходить, щоб спасти Закхея від смерті і зіслати на його дім спасіння. Ось так починається історія Божого милосердя, благовість спасіння Богом, Який іде шукати людину, якою б вона не була і де б вона не заблукала; іде, щоб зустріти її і потрапити до її дому, подарувавши їй спасіння", - сказав проповідник.

Далі владика Ярослав звернув увагу вірних на те, що Закхей «бажав бачити Ісуса» (Лк. 19, 3). "Людина, яка бажає бачити Бога і прагне життя, продовжує цю історію спасіння в часі", - наголосив єпископ. Бажання Закхея спонукає християн ставити собі запитання: чи хочу я «побачити Христа»? Чи роблю все, щоб «могти Його побачити»? "Ця проблема є актуальною як тоді, коли Ісус проходив містами і селами свого краю, понад дві тисяч років, так і тепер, для кожного із нас особисто", - ствердив проповідник.

Відтак єпископ зауважив, що постать Закхея є образом кожної людини, яка після гріха намагається сховатися від Бога. "Згадаймо хоча б Адама й Єву, які, скуштувавши плід з дерева пізнання добра і зла, коли почули голос Бога, сховалися від Нього серед дерев саду", - сказав проповідник. Втім людина може змінити те становище, в якому вона опинилася. Бог не хоче нічого робити проти волі людини. "Він іде, пропонуючи спасіння, але людина повинна зробити крок назустріч, виявити своє бажання зустрітися з Ним", - додав владика Ярослав.

Крім того, проповідник відзначив у поставі Закхея ще одну важливу рису - відвагу. "Закхей не дав себе похитнути або застрашити. Не настрашився, що прийняття Христа у його домі могло б загрожувати його професійній кар’єрі, або ускладнити його діяльність пов’язану із професією начальника митарів. Він прийняв Христа у своєму домі і сказав: «Господи, ось половину майна свого даю вбогим, а коли чимось когось і покривдив, поверну вчетверо» (Лк. 19, 8)", - наголосив єпископ.

Це свідчення Закхея показало, що не лише він «побачив Христа», але також і Христос проник у його серце і совість; просвітив його аж до глибини людського буття. Так стається відкриття серця, розкаяння і навернення. "Сам Ісус це стверджує, мовлячи: «Сьогодні на цей дім зійшло спасіння, бо й він син Авраама. Син бо Чоловічий прийшов шукати і спасти те, що загинуло» (Лк. 19, 9-10)", - сказав владика Ярослав.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Ярослав (Приріз), Катедральний собор

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори