SDE

Владика Ярослав: Хто не має душевного спокою, не може бути дієвим послідовником Ісуса

23 квітня 2023
Друк E-mail
Фото Пресслужби СДЄ
23 квітня, у Томину неділю, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію в Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич.

Під час проповіді єпископ зауважив, що восьмий день після Христового Воскресіння Церква називає Томиною або Провідною неділею (див. повний текст проповіді). "Сьогоднішня Євангельська благовість вияснює нам деякі безцінні теми Христової істини", - зазначив проповідник. Христові учні зі страху перед юдеями були зібрані за зачиненими дверима в Єрусалимі. Їхні серця були сповнені непевністю і тривогою. Щораз нові повідомлення доходили до них: «Гріб порожній», «Вони Його викрали», «Я бачив Господа»… Це все спричиняло ще більше замішання в їхніх умах. А через вісім днів після воскресіння, першого дня тижня, Ісус знову приходить до своїх учнів через замкнені двері стає посередині і каже «Мир вам»(Йо.20,19). "Страх і відчай розтанув у світлі Його присутності, в їхньому житті засвітило світло, яке починає щораз сильніше проникати до їхнього серця", - наголосив владика Ярослав.

Відтак проповідник зазначив, що перші слова Ісуса до переляканих учнів були: «Мир вам». "Звичайно місія Ісуса Христа є набагато більшою, ніж дарування душевного спокою, але Його місія включає і душевний спокій. Хто не має душевного спокою, не може бути дієвим послідовником Ісуса", - пояснив єпископ. У Священному Писанні слово «мир» означає не якісь зовнішні обставини, а внутрішній стан людини. "Святі Отці та біблійні мислителі говорить, що з першим привітанням «Мир вами» Ісус привертає мир до стурбованих сердець апостолів безпосередньо", - додав проповідник.

Далі владика Ярослав закликав вірних звернути увагу на дві речі. "По–перше, джерелом нашого миру є Ісус. Святий апостол Павло говорить: «Він – наш мир» (Еф.2,14). По-друге, ми отримуємо мир від Ісуса і маємо передати його іншим. Він доручає і уповноважує нас бути миротворцями: «Благословенні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт. 5, 9). Тож, якщо ми шукаємо миру, душевного спокою, не витрачаймо наш час безцільно: тільки Христос може його нам дати вповні", - сказав єпископ.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Катедральний собор, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори