SDE

Владика Ярослав: Сьогоднішнє Боже Слово показує нам Ісуса Христа, Який повертає гідність людині

22 листопада 2022
Друк E-mail
Фото Пресслужби СДЄ
  20 листопада владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію у Катедральному соборі Пресвятої Трійці, в м. Дрогобич.

Під час проповіді єпископ зазначив, що недільне євангельське читання розповідає про зцілення одержимого чоловіка (див. повний текст проповіді). "Це – один з багатьох екзорцизмів згаданих у Євангеліях. Ісус звільняє одержимих людей, щоб показати свою владу над нечистими духами. Вони знають, хто такий Ісус Христос, ще здалека визнають Його Сином Божим: «Що мені й тобі, Ісусе, сину Бога Всевишнього? Благаю тебе, не муч мене!» (Лк. 8,28 )", - зазначив єпископ. Втім цей випадок є особливим, адже відбувається він у Герасин краю, що навпроти Галилеї. Це територія по той бік Йордану. Це одне з міст Десятимістя, або по грецьки Декаполісу, яке населяли здебільшого погани.

Відтак проповідник зауважив, що стан одержимого чоловіка засвідчує: людина, яка є опанована злом, перебуває у просторі смерті. Незважаючи на віддалення людини, Бог бажає спілкування з нею, щоб вона могла, відповідаючи на Його голос, уподібнюватися до Творця. "Бог старається привернути увагу людини, для її ж добра, але робить це, не примушуючи людини. Бог надав людині вільний вибір. Диявол же підступом обману привернув увагу людини до себе і відтоді старається не випускати людини з-під своєї влади", - пояснив єпископ.

Зціляючи одержимого, Ісус показує, що Його місією є звільнити людину від зла, перш за все від гріха, від зла духовного. "В Євангеліях Ісус багаторазово повторює, що саме на цьому полягає його місія і місія апостолів", - додав владика Ярослав. Зокрема в євангелиста Луки читаємо: «Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба. Ось я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу - й ніщо вам не пошкодить» (Лк.10,18-19). Згідно з євангелистом Марком, Ісус, покликавши дванадцятьох учнів, посилає їх «із проповіддю; і дав їм владу виганяти бісів» (Мк.3,14-15). А сімдесят два учні після повернення з першого свого післанництва у світ свідчать: «Господи, навіть і біси коряться нам з-за твого імени» (Лк.10,17).

Далі владика Ярослав зауважив, що гріх має багато імен: гордість, захланність, нечистота, заздрість, непоміркованість, гнів, лінивство, жадоба влади, помсти, наркотичної та алкогольної залежності, тощо. "Багато гріхів у житті людини стається тоді, коли вона забуває про присутність Бога в щоденному житті, Його любов і заповіді. Сатана часто заманює увагу людини підступами, неправдою, різними пристрастями, земними речами, щоб представити зло під виглядом добра, зосередити увагу на потребах дочасних і таким чином відвернути людину від Бога, спасіння її душі, від мети життя", - додав проповідник.

Як Божий дар, кожен християнин під час хрещення отримує звільнення від гріха, від смерті, від диявола. Саме задля цього перед хрещенням священик читає молитви екзорцизму. "Ми здобули імунітет, але мусимо бути пильними, тому просимо Отця: «Не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого». Спокусник продовжує застосовувати свою тактику – обман, яким викликає недовіру, вселяє у серце людини страх (пор. Бут. 3)", - сказав у підсумку владика Ярослав.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

 

Теми: Катедральний собор, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори