![](/images/resized/images/stories/events/2022/jan/sob/img_0102_300_270.jpg)
У своєму слові, виголошеному після Євангельського читання, владика Григорій наголосив на великому значенні релігійності українського народу в утвердженні його державної єдності шляхом об’єднання Української і Західноукраїнської Народних Республік у 1919 р.Б. Про це, за словами архиєрея, свідчить, зокрема, й сам термін, який був обраний для позначення цієї знаменної події – Соборність. Єпископ зазначив, що, як і більш ніж 100 років тому, перед Соборною Українською Державою стоять подібні зовнішні і внутрішні виклики. Суттєвою зовнішньою загрозою є агресія північно-східного сусіда, який намагається знищити Україну. Не менш небезпечною є внутрішні чвари, які послаблюють український народ перед обличчям зовнішніх небезпек. У такій ситуації, наголосив владика Григорій, надзвичайно важливою є Божа підтримка та мобілізація притаманних українцям рис – свободолюбності і гідності.
Наприкінці урочистого богослужіння було піднесене особливе моління за український народ. Насамкінець владика Ярослав подякував усім присутнім, що у такі непрості для України часи пам’ятають про важливість молитви.
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
ФОТОРЕПОРТАЖ
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]