SDE

Розпочалася десятиденна XVI Міжнародна піша проща мігрантів та їхніх родин із Самбора до Зарваниці

10 серпня 2021
Друк E-mail
www.news.ugcc.ua
Проща – це час, коли Бог в особливий спосіб діє у нашому житті, та нагода подивитися на себе з боку: якою є моя віра, яким є моє християнство. Про це сказав голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час проповіді у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора з нагоди початку XVI Міжнародної пішої прощі мігрантів та їхніх родин з Самбора до Зарваниці. Вже другий рік через карантинні обмеження 10-денне паломництво відбувається у форматі онлайн із богослужіннями у визначених храмах на шляху прощі.

«Час прощі – особливий період у житті кожного паломника. Проща – це дорога. Ми йдемо різними дорогами, у різний час, за різних обставин, переживаючи різні виклики і труднощі. У час паломництва маємо нагоду подумати над своїм життям, більше дізнатися про самих себе. У цей час ми залишаємо повсякденні клопоти й обов’язки і подібно до Марії у сьогоднішній Євангельській історії сідаємо та слухаємо Господа. Час прощі – ще нагода подивитися на себе з боку: якою є моя віра, яким є моє християнство?», – зазначив владика Степан.

Єпископ також зауважив, що проща – це час молитви, адже в цей період ми молимося більше, ніж звичайно. Тим самим очищаємо свої думки і маємо нагоду в молитві поставити Богові запитання, які нас турбують, довірити Богові те, що складне, попросити у Господа певних рішень, щоби Він показав нам правильний життєвий шлях.

«Проща – це не лише наше зусилля і бажання рухатися вперед. Це – час, коли Бог в особливий спосіб діє у нашому житті. Нашу прощу огортають дві святині – дві ікони Пресвятої Богородиці. Ми починаємо її біля стін Матері Божої Самбірської і за 10 днів закінчимо біля стін Зарваницької ікони. Ми просимо Богородицю, щоби вона нас супроводжувала. Цьогоріч не будемо йти реально. Але кожен день нашого онлайн-паломництва – це нагода провести час по-іншому, подумати над своїм життям, більше помолитися. Нехай ця Свята Літургія, ця молитва буде для нас виявом великої довіри до Бога. Віддайте себе під покров Матері Божої. У добру путь!», – звернувся до паломників владика Степан.

Єпископ також передав усім учасникам прощі вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, який «цей ранок думками і молитвами розпочинає паломництво разом із нами».

З владикою Степаном співслужили о. Богдан Добрянський, декан Самбірський, о. Антон Борис, координатор і духівник прощі, о. Андрій Комар, диякони Ігор Котенко та Марко Коберинко.

Джерело: сайт УГКЦ

Теми: Степан (Сус), Самбірський деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори