SDE

У Дрогобичі відбулась хресна хода вулицями міста [фото&аудіо]

20 березня 2017
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
19 березня, у Хрестопоклонну неділю, вулицями Дрогобича відбулась Хресна дорога, під час якої вірні роздумували над стражданнями Ісуса Христа. Участь у молитовній ході взяло духовенство, мешканці міста і його околиць. Під час ходи духовні пісні виконували студенти Дрогобицької духовної семінарії.

Щороку хресна хода має тематичну присвяту, яка відображає як в різних поколіннях сповнюються пророчі слова Христа: "Переслідували мене - переслідуватимуть і вас" (Йо. 15, 20). Духовні науки, виголошені духовенством під час цьогорічної Хресної дороги, були присвячені постаті патріарха Йосифа (Сліпого), з дня народження якого минає 125 років. "Патріарх Йосиф - це велетень духа, велетень молитви, справжній патріот своєї Церкви і народу!" - наголосив о. Іван Паньків, дрогобицький декан, перед початком хресної ходи.

У часі стацій Хресної дороги духовні науки виголосили о. Мирон Бендик, о. Ігор Цмоканич, о. Тарас Коберинко і о. Дмитро Заміщак. Перед початком наук священики зачитували слова із заповіту патріарха Йосифа і ділились своїми думками, як слід розуміти їх у сьогоденні.

На центральній міській площі із завершальним словом до вірних звернувся владика Ярослав, єпископ Самбісько-Дрогобицький. Проповідник запропонував присутнім замислитись над питанням: "Звідки патріарх Йосиф мав силу страждати понад 18 років в таборах ГУЛАГу?". Не раз Патріарх дивився у вічі смерті, отримував різні спокусливі пропозиції зрадити Бога і свою Церкву. Цю силу давав йому Господь, який в 1917 році покликав його до священичого служіння, а в 1939 році - до єпископського. Божа благодать давала силу патріарху Йосифу залишатись вірним слугою, в’язнем Христа ради.

По Своєму воскресінні Ісус пообіцяв через апостолів Своїй Церкві: "Я з вами по всі дні аж до кінця віку" (Мт. 28, 20). Сповнення цієї обітниці бачимо в житті патріарха Йосифа.

Відтак, владика Ярослав наголосив, що слова та дії Патріарха дозволяють назвати його пророком, що голосив правду про Церкву-страдницю і передбачав її майбутній розквіт. У 1963 році під тиском вільного світу і папи Івана ХХІІІ знедоленого, змученого, скатованого патріарха Йосифа радянська влада звільняє і він прибуває до Риму. У тому ж році, виступаючи на Другому Ватиканському соборі перед 2500 делегатів, він розповідає про страждаючу Церкву в Україні. "Всі учасники встають і оплесками вітають цього страдника віри", - зазначив проповідник.

Передбачаючи воскресіння України, патріарх Йосиф здійснює кілька важливих кроків, які матимуть далекоглядні наслідки в майбутньому. Він закладає собор Святої Софії, який має стати місцем паломництва для українців, що знаходились у вільному світі. Розуміючи потребу освіти духовенства, він створює Український католицький університет св. папи Климента в Римі. Крім того, він розпоряджається, щоб у підвалах колегії Святої Софії його співпрацівники складали молитовники, Святе Письмо та інші книги духовного змісту, загалом понад 150 найменувань. Чому все це робив Патріарх? "Бо він передбачав воскресіння України!" - зазначив владика Ярослав.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

АУДІОЗАПИСИ

Слово о. Мирона Бендика

Слово о. Ігора Цмоканича

Слово о. Тараса Коберинка

Слово о. Дмитра Заміщака

Слово владики Ярослава

Теми: Дрогобицький деканат, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори