SDE

Волонтери з усього світу приїхали в Рихтичі до "Нашої Хати" допомагати безпритульним

01 серпня 2015
Друк E-mail
Фото БФ "Карітас"
Хорошою та доброю традицією став візит молодих та активних іноземних волонтерів у спільноту взаємодопомоги «Наша Хата», яка є однією із структур БФ «Карітас» та знаходиться у селі Рихтичі.

«Наша Хата» створена для людей, котрі не мають постійного житла або при різних життєвих ситуаціях опинились у важких умовах, це переважно самотні та покинуті люди похилого або ж навіть молодого віку.  Спільнота тісно співпрацює також з іншими схожими організаціями, які є надійними партнерами для розвитку. Це в першу чергу французька спільнота “Emmaus”, «Оселя» з міста Львова, а також німецька міжнародна організація IBO (будівельний чин).

Цього разу піклуватись про бездомних та допомагати розбудовувати прихисток  «Нашої Хати» приїхали добровольці саме від німецької спільноти IBO (будівельний чин), варто зазначити, що учасники волонтерського руху є люди з різних країн – Австрія, Німеччина, Чехія, Канада, Франція, Голландія та  Польща.

Нагадаємо, що IBO (будівельний чин) вже понад 50 років підтримує соціальні та неприбуткові організації в Німеччині та інших країнах шляхом організації будівельних таборів. Наприклад, відновлення дитсадка в Магдебурзі, будинку єврейської спільноти в Майнці або школи для неповносправних дітей в Клайпедії (Литва) та інші. Кожного року будівельний чин здійснює все нові задуми, ретельно відбираючи проекти для того, щоб праця волонтерів була відчутною допомогою для організацій та закладів, яким вони допомагають.

«Для мене найкращими заняттям є подорожувати світом і роботи щось добре для людей під час моїх канікул. І ось цього разу я знайшов супер- пропозицію – приїхати в Україну,  тому що Україна для мене є абсолютно невідомою і містичною країною. Окрім цього, через останні події, я справді дуже хотів приїхати до вас. У мене є невеликий досвід такої волонтерської роботи, оскільки у своєму рідному місті в Монреалі  я був волонтером також у притулку для бездомних людей. Я дуже сильно захоплений вашою країною, це саме те, що я шукав для себе. Я побачив три найгарніші міста тут: Дрогобич, Трускавець та Львів. Хочу теж сказати, що розвиток волонтерства в Україні не сильно відстає від волонтерства у Канаді. Я планую приїхати ще раз обов’язково у Крим, коли він належатиме Україні» - ділиться враженнями франкомовний дев’ятнадцятирічний студент канадського Університету хімії – Шарль Леду.

Варто зазначити, що у волонтерському русі беруть участь люди різного віку, це не лише молоді юнаки й дівчата, але й також люди похилого віку, котрі будучи на залуженій пенсії хочуть робити корисну справу для світу.

Моніка, німкеня за походженням приїхала в Україну вперше, але каже, що у «Нашій Хаті» вона відчуває чудову атмосферу та велику базу для подальшого розвитку.

«Я обожнюю допомагати людям, це є моїм способом життя, раніше я багато подорожувала різними країнами, зараз я теж мандрую. Але попри це стараюсь завжди використовувати будь яку можливість для  доброї справи. Саме тому я приїхала і в Україну. В Німеччині я займаюсь католицької спільнотою, котра служить для людей у щоденному житті, тому я також займаюсь волонтерами і є однією з них.»

І на останок нагадаємо, що іноземні волонтери з Будівельного Чину гостюють у Дрогобичі цілих два тижні та протягом цього часу займаються фізичної працею у спільноті «Наша Хата».

За повідомленням БФ "Карітас СДЄ"

Теми: наша хата, карітас

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори