SDE

У Велику П'ятницю архиєреї молились у Катедральному соборі та відвідали храми Підбузького і Старосамбірського деканатів єпархії [фото]

10 квітня 2015
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
10 квітня, у Страсну П'ятниця, у Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у спіслужінні владики Григорія, єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії, і священиків храму відслужив Царські часи і Вечірню з винесенням Плащаниці. Під час Вечірні було прочитано євангельське читання, яке є літургійним поєднанням розповідей чотирьох євангелистів та укладене у хронологічній послідовності подій Христових страждань.

Звертаючись до вірних, владика Ярослав сказав: "На Голготі відкрилася нам правда про те, що скорбота може бути початком радості". Як свідчення цього, архиєрей навів слова літургійної пісні, в якій мовиться: "Ось бо прийшла через хрест радість усьому світу".

За словами проповідника, священний спомин смерті нашого Господа оповитий красою літургійних відправ. І хоча Хрест, з якого знімають Ісуса, на перший погляд повен сумної тиші, однак в цьому чи не найбільша проповідь та послання для всього людства і кожного з нас. "Сила смерті Христової не лише хитає землю, потрясає скелі, проникає в могили, але й творить ще більше: грішника перетворює у праведника і відроджує до нового духовного життя", - додав єпископ. Біля цього живоносного гробу стихають гріховні пориви та пристрасті, вся гординя та самовпевненість нашого серця. Тут знаходяться нові сили для добра, впевненість у вічне спасіння.

Владика Ярослав побажав вірним черпати з Господнього Хреста витривалість в особистих хрестах та випробовуваннях. На цьому шляху християн підбадьорює апостол Павло словами: "Якщо страждаємо з Христом, з ним разом і прославимося" (Рим. 8, 17).

Наприкінці Вечірні під спів стихир та звук калатал архиєрей, священнослужителі та вірні здійснили процесійний хід довкола храму. Відтак Плащаницю було внесено до церкви, де кожен вірний під спів стихири "Благообразний Йосиф" віддав поклін Христові, покладеному у гробі.

Того ж дня владика Ярослав здійснив молитовні відвідини храмів Підбузького деканату на Дрогобиччині, а владика Григорій помолився в церквах Старосамбірського деканату.  Прибувши до кожного храму, архиєреї віддали поклін Плащаниці, поспілкувались з вірними, вітаючи їх з наближенням свята Христового Воскресіння.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Богослужіння в Катедральному храміВідвідини Плащаниць у храмах Підбузького деканату

Теми: Григорій (Комар), Підбузький деканат, Катедральний собор, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори