SDE

У Великий Четвер владика Ярослав і владика Григорій здійснили чин вмивання ніг священикам єпархії [фото]

09 квітня 2015
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
9 квітня, у Великий Четвер, в Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобича і Прокатедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці м. Самбора відбулись богослужіння великої вечірні з Літургією св. Василія Великого і чин вмивання ніг священнослужителям, які відповідно очолили владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, (у Дрогобичі) і владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, (у Самборі).

У цей день Христова Церква згадує три важливі події, які стались під час Тайної Вечері: встановлення тайни Євхаристії, тайни священства та вмивання Христом ніг Своїм учням. Окремим посланням у Великий Четвер до священнослужителів традиційно звернувся Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ (див. повний текст послання).

Після завершення богослужіння в Катедральному соборі в Дрогобичі владика Ярослав звернувся до кожного священнослужителя єпархії: "З глибини серця дякую усім священикам єпархії за їх душпастирське служіння". Архиєрей закликав священиків завжди пам’ятати про подію прийняття таїнства священства, в яке зодягнув їх Господь через покладення рук єпископа.

Зазначимо, що у день Страсного Четверга Церква згадує подію Тайної Вечері, під час якої Ісус встановив Таїнство Пресвятої Євхаристії. Під час Тайної Вечері Господь омив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати Своє життя як викуп за багатьох. Про подію омовіння ніг апостолам розповідає лише євангелист Йоан у Йо.13,3-7. Чин омовіння ніг як частина богослужіння виник у Єрусалимі у VI-VII стт. Близько VIII ст. цей чин перейняла Константинопольська Церква. З прийняттям християнства Київською Руссю цей богослужбовий чин був прийнятий у Київській митрополії.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Теми: Григорій (Комар), Прокатедральний собор, Катедральний собор, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори