![](/images/resized/images/stories/events/2013/jul/sva/_dsc4651_300_270.jpg)
У цей день Церква згадує пам'ять положення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахернах. Пригадуючи вірним під час проповіді історію празника, владика Ярослав наголосив, що ця подія має безпосереднє відношення до нашого народу.
У 860 році війська русичів на чолі з князем Аскольдом взяли в облогу місто Константинополь. Прохаючи у Бога опіки через заступництво Пресвятої Богородиці, тогочасний константинопольський патріарх Фотій разом із імператором після усердної молитви взяли Ризу Богородиці з Влахернської церкви, обнесли вздовж міських стін і омочили край її у водах затоки Золотий Ріг. Після цього русичі раптово зняли облогу і, за висловом патріарха Фотія, „так само несподівано пішли, як і прийшли". За свідченням русичів, на морі у той час здійнялась буря. Князь Аскольд, сприйнявши це як знак Божий, прибув з послами до Константинополя і прийняв хрещення з іменем Миколай. Охрещення князя Аскольда, за словами владики Ярослава, стало провісником Хрещення Руси-України, яке відбулось близько сто років опісля.
Під час проповіді архиєрей також наголосив на ролі Пресвятої Богородиці як заступниці українського народу. З великим благоговінням почитали Христову Матір київські князі Володимир Великий та Ярослав Мудрий. Зокрема, Володимир Великий збудував на честь Успіння Пресвятої Богородиці Десятинну церкву в Києві, виділивши на її будівництво та утримання десяту частину своїх прибутків. Князь Ярослав Мудрий на Золотих воротах у Києві спорудив храм у честь Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Після завершення Божественної Літургії архиєрей привітав новопоставленого священноєрея та диякона з радісною подією. Владика Ярослав подякував батькам, наставникам та усім, хто долучився до духовної формації новопоставлених.
о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
ФОТОРЕПОРТАЖ
Автор світлин - Олег БІСИК
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]