SDE

У Дрогобицькій семінарії розпочалась фотовиставка про підпілля УГКЦ

10 березня 2011
Друк E-mail
8 березня у приміщенні Дрогобицької Духовної Семінарії розпочалась виставка світлин "До Світла Воскресіння крізь терни катакомб". Дана експозиція запропонована Інститутом історії Церкви Українського Католицького Університету і підготована ним з нагоди 20-ї річниці виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та її офіційної легалізації. Хронологічно фотовиставка охоплює період від 1939 до 1991 рр. та відображає три важливі етапи історії УГКЦ у буремному ХХ ст. – спробу її насильницької ліквідації радянською владою у 1946 р., її підпільну діяльність та легалізацію, котра розпочалась в 1989 році.

В основу експозиції лягли матеріали самого Інституту Історії Церкви, які було зібрано протягом 1992-2008 рр. На двадцяти великих виставкових банерах відвідувачі мають змогу переглянути документи державних архівів, фотографії з приватних збірок, спомини очевидців та активних учасників підпільної УГКЦ. Матеріали фотовиставки на окремих прикладах узагальнюють й представляють становище цілої УГКЦ в умовах переслідувань, розкривають форми спротиву й підпільної діяльності її вірних, методи боротьби за визнання своїх прав. Виставка ілюструє життєві історії представників духовенства, монашества та мирян катакомбної Церкви. Неповторна людська доля, котра проступає крізь експонати, є свідченням глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві й народу.

Як зазначають автори фотовиставки, це – «скромний вислів подяки усім відомим і невідомим мученикам та ісповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинилися до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилась на українській землі оновленою та збагаченою».

З експозицією фотовиставки "До Світла Воскресіння крізь терни катакомб" усі бажаючі можуть ознайомитись у актовому залі Дрогобицької Духовної семінарії до 31 березня, щодня з 15.00 до 18.00.

Джерело: сайт Дрогобицької Духовної Семінарії

banner

Архів
^ Догори