SDE

У Дрогобицькій семінарії осмислили Берестейську церковну унію (1596)

27 листопада 2021
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
  23 листопада 2021 року Божого в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулася конференція, приурочена 425-ій річниці Берестейської Унії. Захід відбувся завдяки Дрогобицькому осередку Українського богословського наукового товариства, левову частину якого становлять викладачі семінарії.

Захід розпочався з молитви. Опісля о. Іван Гаваньо, викладач семінарії, на правах ведучого представив доповідачів – професора Леонід Тимошенко, викладача історичного факультету Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, та о. д-ра Мирона Бендика, ректора Дрогобицької духовної семінарії.
Пан Леонід Тимошенко виступив з доповіддю на тему: «Берестейська Унія в полемічній літературі кінця XVI-XVII століття», представивши, зокрема, маловідомий твір Іпатія Потія «Справедливоє описаньє поступку і справи синоду Берестейського». Також доповідач представив свою книгу «Руська релігійна культура Вільна» (Дрогобич, 2020), в якій автор, спираючись на багату джерельну базу, сучасний інструментарій і міждисциплінарний підхід, представляє руські осередки релігійного відродження та аналізує руське книговидання у м. Вільно в XVI-XVII ст.

О. д-р. Мирон Бендик виступив з доповіддю «Унія як явище європейського Ренесансу». Доповідач, зокрема, представив порівняльну характеристику трьох спроб реформування Київської Церкви у XVI ст: постанов Віленського собору (1509); константинопольського патріарха Єремії ІІ (80-ті рр.) та Берестейської унії (1595-96).

В процесі дискусії присутні мали змогу обмінятися думками стосовно почутого та поставити свої запитання доповідачам. На завершення о. Іван Гаваньо, подякувавши доповідачам, підсумував, що Берестейська церковна унія – це єдиноможливий вихід з тодішніх проблем та шлях до ствердження ідентичності Київської Церкви в XVI-XVII ст.

Джерело: сайт ДДС

 

Теми: семінарія

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори