SDE

Владика Ярослав: Чим досконаліше скористаємось періодом Великого Посту, тим радіснішим для всіх нас стане Христове Воскресіння [відео]

14 березня 2021
Друк E-mail
Владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький
Перед початком Великого посту владика Ярослав, єпископ Сабмірсько-Дрогобицький, звернувся до вірних зі словом, в якому розкрив значення цього благодатного періоду церковного року. Єпископ зазначив, що у цей великопосний покаянний період, Церква пригадує нам деякі особливі зобов’язання, які в конкретний спосіб мають допомогти нашому внутрішньому оновленню. У нашій мандрівці нас супроводжує особлива молитва святого Єфрема Сирійського: «Господи і Владико життя мого! Дух лінивства, недбайливости, властолюб’я і пустомовства віджени від мене. Духа чистоти, покори, терпеливости і любови даруй мені, недостойному рабу Твоєму. Так, Господи Царю, дай мені бачити мої гріхи і не осуджувати брата мого, бо Ти благословенний на віки віківі. Амінь». 

 "Коли уважно приглянемося до слів цієї молитви, то зауважимо, що вона ставить нас перед обличчям потрійної дійсності: перед Богом, перед самим собою та перед ближнім. Застановімося коротко, що це означає", - сказав владика Ярослав.

За словами архиєрея, стати перед Богом – означає визнати Його Володарем сотвореного світу, в тому числі і кожного з нас. Це означає повністю довіритися Богові, тобто дозволити Йому провадити себе по житті і з довірою приймати те, що Він нам посилає. 

"Стати перед собою означає визнати, що я є сотворінням Божим, що має не тільки тіло, але й безсмертний дух. Це також означає усвідомити свою недосконалість в порівнянні з Господом", - пояснив єпископ.

Стати перед ближнім – означає усвідомити, що люди навколо нас не є ворогами і суперниками, а братами і сестрами. Людський рід існує не як набір поодиноких індивідуумів, але як спільнота дітей Божих. 

Відтак владика Ярослав закликав вірних: "Не нехтуймо цим часом, бо він є нагодою для нашої зустрічі з Богом, налагодження наших стосунків з ближніми та зцілення нас самих від духовних ран. Великий піст є особливим моментом - «часом спасіння», коли до нас по-особливому стосуються  слова Господа з біблійної Книги Одкровення: «От, стою при дверях і стукаю: як хто почує голос мій і відчинить двері, увійду до нього і вечерятиму з ним і він зо мною” (Од.3,20)".

Теми: Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори