![](/images/resized/images/stories/events/2020/apr/viv/93795912_132886001687942_3471743432542650368_o_300_270.jpg)
Під час проповіді владика Григорій зазначив, що цьогорічна Пасха Христова є інакшою, не такою як ми звикли її святкувати. Нам бракує церковної спільноти, ми не може виконати пасхального заклику Церкви: "Одні одних обіймімо". Втім, за словами проповідника, Пасха - це не лише гарні традиції, вона не обмежується гаївками і родинним застіллям.
"Пасха - це насамперед воскреслий Христос, Який приходить до Свого народу, щоб подарувати йому свободу, перемогу над гріхом, над смертю і тлінністю", - наголосив єпископ. Тож цього року Пасха та сама, як і Христос той самий. Змінюються лише умови, в яких ми святкуємо Пасху.
Віра у Воскресіння Христове дає нам право зватись християнами. Тому Господь, вийшовши з гробу, з'являється Своїм учням, щоб утвердити їх в пасхальній вірі. Він приходить насамперед до тих, хто захитався в цій вірі, в чиїх серцях багато суму, після того, як вони побачили Його на хресті. "Господь і до нас приходить, щоб забрати наші страхи, сумніви і непевності, щоб утвердити нас у вірі в Його Пасху, в Його перехід від смерті до життя", - додав владика Григорій.
Лука і Клеопа перебували в зневірі, на що вказують декілька обставин. По-перше, вони покинули Єрусалим, місто, до якого Ісус провадив Своїх учнів, місце, в якому історія спасіння досягла своєї кульмінації. По-друге, коли Господь прийшов до них, вони Його не впізнали. "Так сильно ця зневіра увійшла в них, що для них повірити в те, що Ісус живий, видавалось чимось нереальним", - зауважив владика Григорій. По-третє, Лука і Клеопа покинули Єрусалим вже після того, як дізнались вранці від жінок-мироносиць та апостола Петра новину про порожній гріб.
Коли роздумуємо над цими речами, то перед нами постає питання: "Чи ці люди заслуговували на те, щоб їм з'явився Ісус, Який би ще раз усе пояснював, знову розпалював їх віру з малої іскри?". На що проповідник відповів: "Ісус робить це не тільки з Лукою і Клеопою, але й з усіма нами". Тож владика Григорій запропонував вірним звернутись до Бога наступними словами: "Ісусе, Господи Воскреслий, мандруй з нами, так як ти мандрував до Емаусу з двома Своїми учнями!".
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
Відео та світлини з facebook-сторінки парафії Успення Пресвятої Богородиці
ФОТОРЕПОРТАЖ
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- У Дрогобичі спільнота «Матері в молитві» відсвяткувала 20-ту річницю свого заснування [фото]
- Владика Борис Ґудзяк у Биличах: У нашому житті постійно довершуються чудесні Божі діла, тож ми не сумніваємось у тому, що Господь є з людиною
- Під час прощі в Грушеві молитовно згадали 35-у річницю виходу УГКЦ з підпілля [фото]