SDE

У Дрогобичі викладачі патристики з духовних семінарій УГКЦ запропонували кроки для покращення вивчення святоотцівської спадщини

21 червня 2019
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
21 червня в Дрогобицькій духовній семінарії відбулася зустріч делегатів від викладачів патристичних предметів у духовних семінаріях УГКЦ в Україні. Учасники цього міжсемінарійного робочого галузевого засідання, яке за підсумками попередніх подібних внутрішньосемінарійних зустрічей відбулося у конструктивному дусі і мало плідний результат, представили та обговорили стан вивчення святоотцівської спадщини в духовних навчальних закладах УГКЦ.

На засіданні у Дрогобичі викладачі зробили висновок, що в окремих духовних навчальних закладах слід звернути більшу увагу на патристичний блок предметів і розширити як тривалість курсів, так і їх кількість, адже святоотцівська спадщина у східнохристиянській традиції займає вагоме місце. В цьому контексті було відзначено, що не втрачають своєї актуальності приписи «Інструкції про вивчення Отців Церкви у священичій формації», підготованої Конгрегацією у справах католицької освіти ще у 1989 р, яка, зокрема, привертає особливішу увагу навчальних закладів до Святоотцівської спадщини, констатує, брак уваги до патристики, приписує в навчальній програмі семінарій розрізняти Патристику і Патрологію, закликає не обмежуватись лише поверховим оглядом тем, а напряму аналізувати святоотцівські тексти, а також подає інші конкретні вказівки. Аби покращити стан вивчення кандидатами до священства патристичної спадщини, за підсумками зустрічі було артикульовано конкретні пропозиції, які буде висунено на розгляд Ради ректорів семінарій, яка діє в рамках Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. Зокрема, присутні на зустрічі наголосили на потребі опрацювання посібників з патристичних предметів і започаткували процес написання підручника з патрології. 

На зустріч у Дрогобичі, концепція якої була опрацьована на засіданні віце-ректорів у квітні 2019 р. у Львові, прибули делегати від Львівської, Івано-Франківської, Київської та Дрогобицької семінарій; з об’єктивних причин, на жаль, у ній не змогли взяти участь представники Тернопільської та Василіянської семінарій.
Зустріч викладачів патристичного блоку предметів є першою з галузевих зустрічей семінарійних викладачів, завданням яких є погодити базовий компонент тематичної наповненості кожного семінарійного курсу. Подібна робота ведеться також викладачами біблійних, філософських, історичних, догматичних, моральних, літургійних, канонічних і пасторальних курсів. Таким чином мається на меті, з однієї сторони, встановити вимоги до наукової підготовки кандидатів до священства в УГКЦ, а з іншої сторони – спричинитися до розвитку церковних наук в руслі церковної традиції УГКЦ, як східної католицької Церкви Свято-Володимирового Хрещення.

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори