SDE

Близько 40 учнів старших класів із Авдіївки та Станично-Луганського району взяли участь у реколекційному таборі «Різдвяне коло» [фото]

26 січня 2019
Друк E-mail
Фото Мар'яни БІСИК
Табір відбувався у реколекційно-просвітницькому центрі «Еммануїл», що у  м. Дрогобич та тривав з 16 по 23 січня. Основна місія таких таборів, які організовує Патріарша Курія УГКЦ та волонтери м. Дрогобич, наповнювати дитячі серця миром, добром та християнськими цінностями.

Уже другий рік поспіль, беручи участь у таборі діти готують різдвяне дійство. Цьогоріч усі сорок учасників перетворилися на традиційних українських колядників. Вони підготували не лише віншування та побажання, а й вивчили старовинні лемківські коляди, які повезуть із собою на схід. Підготований вертеп діти змогли показати на фестивалі вертепів у Дрогобичі, спершу взявши участь у ході вертепів вулицями міста, а опісля виступивши на головній сцені фестивалю. Приймали колядників із Авдіївки та Станично Луганського району і у Патріаршій Курії УГКЦ у Львові та в Українському Католицькому Університеті.

На таборі діти мали змогу спілкуватися із владикою Богданом Манишином, єпископом помічником Стрийської Єпархії УГКЦ. У свої розмові із дітьми владика зачепив актуальні теми для підлітків – почуття і емоції, стосунки, пошуки себе та свого шляху житті.

Родзинкою цього табору стало святкування 100-річчя Соборності України. Його діти відзначили піднімаючись у небо на величезній повітряній кулі. Для кожного учасника це був перший такий досвід у житті, а для частини із них здійснилася справжня мрія – політ на повітряній кулі. Наприкінці ж усі вибудували величезний Тризуб

«Дякую за те, що ви підтримуєте нас в тяжкі моменти нашого життя, допомагаєте подолати труднощі, за те, що ви поряд, навіть якщо відстань між нами велика, а моя донька відчуває вашу доброту і підтримку», - відгукується про табір мати однієї із учасниць. Ділячись відгуками про табір, дітей також попросили поділитися думками про те, якою вони бачать Україну за 100 років.  Серед відгуків учасників табору: дехто захоплено мріє вчитися у Львові, дехто планує показувати вертеп у себе вдома, дехто бажає вчити історію, декому запам’яталися коляди та традиції, дехто вивчив пісні українською. Майже усі вони красивою українською мовою говорять, що через 100 років Україна мирна, єдина, незалежна, яка не ділиться на схід і на захід, яка знає свою історію, процвітаюча країна. І кожен мріє повернутися на такий табір знову, через це, що зустрів тут справжню доброту, тепло та щирість.

Мар’яна Бісик

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

banner

Архів
^ Догори