SDE

У Дрогобичі й Трускавці презентували двотомник «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство»

17 вересня 2017
Друк E-mail
Фото Степана ПАВЛІШАКА
У рамках вшанування 25-ліття перепоховання патріарха Йосифа Сліпого в крипті собору Святого Юра у Львові 12 вересня в Дрогобичі й Трускавці відбулися презентації двотомника «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство».

У заходах взяли участь директор видавництва «Артос»Михайло Перун та екзекутивний директор Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США Ірина Іванкович.

Видавець книги Михайло Перун в деталях розповів про структуру двотомника авторства Ірини Іванкович. Перший том налічує десять розділів та дві англомовні статті. Авторами передмов є академіки НАН України Степан Павлюк та Леонід Рудницький, післяслово належить перу проф. Петра Шкраб’юка. Другий том – це антологія поезії та прози на пошану патріарха Йосифа Сліпого під назвою «Сидячи на санях». До неї увійшло понад сімдесят літературних творів авторства п’яти десятків українських та іноземних авторів. Торік книгу нагороджено грамотою «Найкраща книга Форуму видавців у Львові».

Відтак І. Іванкович розкрила мало вивчений аспект особистості патріарха Йосифа Сліпого: він був не тільки визначним богословом та провідником Церкви і народу, а й великою мірою літературознавцем і письменником. Любов до красного письменства виявилася у блаженнішого Сліпого у ранньому віці і формувалася під впливом писань українських та зарубіжних митців слова. Чимало із письменницької спадщини патріарха можна вважати літературними творами, в яких він поєднував історію, культуру, фольклор у релігійно-християнському дискурсі. З черги життєвий подвиг Й. Сліпого став предметом уваги грона українських та іноземних авторів, які присвятили йому поетичні та прозові твори. Їх І. Іванкович зібрала у антологію під назвою «Сидячи на санях», яку доповнено аудіокнигою із однойменною назвою. До збірки увійшли вибрані поезії у виконанні народного артиста України Богдана Козака.

Окрім доповідачів, у презентації взяв участь о. Тарас Гарасимчук, парох парафії Пресвятої Трійці, учасник перепоховання патріарха Йосифа 28-29 серпня 1992 року у Львові, який представив біографію слуги Божого.

Того ж дня двотомник анонсували в Трускавці. Захід відбувся в приміщенні Духовно-просвітницького центру імені отця Івана Валюха. О. Володимир Бондарчук, настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці та організатор події, провів молитву на відкриття літературного вечора. Мер м. Трускавця Андрій Кульчинський подякував доповідачам за працю, яка, за його словами, є «резюме всього життєвого шляху патріарха Йосифа». Додамо, що незабаром у Трускавці відбудеться відкриття пам’ятника Йосифові Сліпому.

Як повідомлялося раніше, двотомник «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство» побачив світ 2016 року у львівському видавництві «Артос» з нагоди п'ятиріччя Центру студій спадщини патріарха Йосифа у Філадельфії. Презентації книги відбулися в Україні,  США та Франції.

Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

Теми: Дрогобицький деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори