SDE

Помер о. Любомир Даців

28 серпня 2014
Друк E-mail

Datsiv3

З глибоким сумом повідомляємо, що 28 серпня 2014 року на 41-му році життя та 17-му році священства упокоївся у Господі всечесніший протоієрей Любомир Даців, священослужитель Самбірсько-Дрогобицької єпархії; адміністратор української громади в Афінах, Греція; архимандрит Грецької католицької екзархії.

Похоронні відправи відбудуться:

- п’ятниця, 29.08.2014 р.Б., 19.00 год. – парастас. (приватна каплиця на обійсті покійного);

- субота, 30.08.2014 р.Б., 16.00 год. – перенесення тіла до храму Перенесення мощів святого Миколая с. Тур’є Старосамбірського району. Відспівання чину ієрейського похорону.

- неділя, 31.08.2014 р.Б., 12.30 год. – Архиєрейська Божественна Літургія, останнє цілування, передання тіла землі на подвір’ї храму.

Нехай Господь Бог подасть померлому вінець небесної слави та вічну пам'ять.

Біографія

Протоієрей Любомир Даців, син бл.п. Михайла та бл.п. Марії з дому Пліш, народився 11 жовтня 1973 року в селі Тур’є Старосамбірського району Львівської області.

Після закінчення місцевої школи вступив до Львівської духовної семінарії Святого Духа, яку закінчив у 1995 році. На запрошення владики Василя (Лостена) відбув до Стемфорда (США), де навчався англійської мови і працював при місцевій семінарії. У 1996 році повернувся в Україну і отримав дияконські свячення. У цьому ж році був призначений префектом Львівської духовної семінарії.

7 вересня 1997 році з рук бл.п. владики Юліяна у парафіяльному храмі Перенесення мощів святого Миколая родинного села Тур’є отримав ієрейські свячення.

У 1998 році був призначений для праці у Молодіжній комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії, а через нестачу священика у м. Фастів на Київщині, на прохання місцевого єпископа, був призначений адміністратором греко-католицької громади у цьому місті. Стараннями отця Любомира у Фастові постав чудовий храм Святого вмч. Димитрія.

У 2002 році о. Любомир відгукнувся на прохання Блаженнішого Любомира і переїхав до Афін для служіння українським емігрантам, служіння адміністратора громади Святого Миколая сповняв до своєї смерті.

У 2003 році владика Юліян підніс отця до гідності протоієрея, а у 2008 році нагородив його хрестом з прикрасами. У 2010 році місцевий екзарх владика Димитрій (Салахас) надав отцеві Любомиру сан архимандрита Грецької католицької екзархії.

У часі свого перебування у Греції, з благословення єпископа Самбірсько-Дрогобицького, отець навчався у Східному інституті у Римі, проживаючи у Колегії святого Йосафата, де здобув ступінь ліценціата з літургічного богослов’я.

Окрім рідної о. Любомир спілкувався англійською, грецькою, італійською, російською, польською мовами та вивчав французьку.

28 серпня 2014 року, у празник Успіння Пресвятої Богородиці, о 15.10 год. у Львівській лікарні, не поборовши важку недугу, після уділення Святих Таїнств Покаяння, Причастя та Оливопомазання, у присутності о. Ростислава Мелеха, двоюрідного брата Василя та парафіянки Галини відійшов у вічність.

 

Теми: похорон

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори