SDE

Владика Ярослав у Грушеві: Пречиста Діва Марія — наша надійна спокійна пристань, де можемо безпечно пережити шквал негараздів [фото]

11 травня 2025
Друк E-mail
Владика Ярослав під час Прощі у Грушеві
11 травня, у Неділю Розслабленого, відбулась загальноєпархіальна проща до відпустового місця в с. Грушів на Дрогобиччині, де Пресвята Богородиця прославилась у чудотворній іконі. Значна частина паломників вдосвіта вирушили пішою прощею від Катедрального храму Пресвятої Трійці у Дрогобичі. Під час паломництва вірні мали нагоду приступити до таїнства сповіді та взяти участь в молитві, яку провадили семінаристи Дрогобицької духовної семінарії. Святкову Літургію очолив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні єпархіального духовенства і за участі паломників, які чисельно прибули до Грушева.

Під час проповіді владика Ярослав привітав чисельних паломників, що у час війни, повномасштабної збройної агресії московії, яка завдає болю українському народові, прибули до чудотворного місця, щоб вимолювати у Пресвятої Богородиці миру для України (див. повний текст проповіді). «Сердечно вітаю всіх на цьому чудотворному місці, де у Грушівській іконі прославилася Пресвята Богородиця. Сьогодні ми прибули сюди у непростий час війни, широкомасштабної збройної агресії московії, від якої потерпає наш народ», — сказав владика Ярослав.

Єпископ зауважив, що у цей час народ молитовно звертається до Господа через заступництво Богородиці, про яку в церковній пісні співається, що ніколи ще не чувано, аби Вона не допомогла у болі чи недолі. «Ми стоїмо тут, аби від імені наших воїнів, волонтерів і всього боголюбивого українського народу занести наші молитви до Господа за посередництвом Пресвятої Богородиці, бо, як співаємо у церковній пісні, “ще не чувано ніколи щоб Вона не допомогла: чи у болі, чи в недолі цього земного життя”», — зазначив проповідник.

Проповідник нагадав про давню традицію шанування Пречистої Богоматері, на честь Якої встановлюють свята, будують храми, складають акафісти й молитви. Проповідник наголосив на значенні сьогоднішнього євангельського читання, яке зосереджує увагу на особі Ісуса Христа — Спасителя, Якого очікує усе людство. «Тому, починаючи від апостольських часів, християни глибоко шанують Пречисту Богоматір. На Її честь встановлюються свята, постають паломницькі центри, споруджуються величаві храми, пишуться ікони, укладаються молебні й акафісти, молитви, вірші та побожні пісні прослави», — мовив єпископ.

Владика Ярослав пояснив, що Христос приходить у найважчі моменти життя людей, щоб розділити їхні скорботи та принести зцілення, як це зображено у численних євангельських епізодах. Проповідник наголосив, що ці слова – «тоді прийшов Ісус» – глибоко пронизують духовну реальність людських страждань. «“Тоді прийшов Ісус” − ці три слова, які ми часто чуємо в Євангелії, дуже гарно відображають ту повноту Божого світла й любові, з якою Христос приходить у темінь людських скорбот і страждань», — сказав владика Ярослав.

Єпископ навів приклади, як Христос приходив у дім Лазаря, до хворої тещі апостола Петра, до розгублених апостолів після воскресіння. Проповідник згадав також про чоловіка, що 38 років лежав при купелі, покладаючи надію на оздоровлення. «І Господь Ісус прийшов у це місце скорботи, щоб розділити з людьми їхні страждання», — підкреслив проповідник.

Проповідник зауважив, що Церква, за прикладом Христа, розділяє болі й терпіння народу. Проповідник нагадав, що Неділя про розслабленого присвячена хворим, які потребують не тільки допомоги, а й глибшого розуміння з боку ближніх. «Стражденні не повинні бути відкинуті. Вони можуть нам багато об’явити, адже їхні терпіння – це не тільки, як іноді думають люди, якась кара за гріхи», — сказав єпископ.

Владика підкреслив, що Христос приходить не лише для того, щоби зціляти, а й щоб Сам пройти шлях страждання. Проповідник зауважив, що важливо побачити в обличчі кожного стражденного — образ Божий. «Терпіння можуть стати цінністю для тих, кого вони дотикають, хто зуміє побачити в них засіб для освячення душі через упокорення, наслідування терплячого Христа», — наголосив проповідник.

Єпископ підкреслив, що людина часто залишається сам-на-сам зі своїми болями, бо суспільство відсторонюється. Проповідник згадав, що кожен християнин покликаний бачити потреби інших і ділитися джерелом надії – живим Богом. «Мусимо визнати, що в наш час маємо багато людей, до яких часто й ми залишаємося холодні серцем, не надаючи помочі тим, хто страждає через хвороби, перебуває в душевному відчаї, хто шукає і не може знайти свого шляху в житті», — сказав владика Ярослав.

Проповідник нагадав, що джерела Божої допомоги завжди відкриті – це Слово Боже, Пресвята Євхаристія, щоденна молитва, любов і взаємоповага між людьми. Владика закликав черпати з цих джерел у щоденному житті. «Ми ж повсюдно маємо доступ до невичерпних та постійних джерел, у яких справді можемо знайти допомогу», — наголосив єпископ.

Єпископ звернув увагу вірних на материнську опіку Пресвятої Богородиці, яку назвав стіною і щитом, спокоєм і затишком для вірних. Владика підкреслив, що саме в Грушеві відчувається близькість Божої Матері. «У цьому розбурханому морі життєвих випробувань нашою надійною спокійною пристанню, де можемо безпечно пережити шквал негараздів, є Пречиста Діва Марія», — сказав єпископ.

Після завершення богослужіння владика Ярослав привітав усіх матерів із Днем Матері. Єпископ закликав матерів виховувати дітей добрими християнами й патріотами. «Сердечно вітаю всіх матерів! Ви звершуєте величне служіння – виховання майбутнього нашого народу», — звернувся до матерів владика Ярослав.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Світлини з фесбук-сторінки СДЄ

 

Теми: Ярослав (Приріз), Грушів

Інші публікації за темою

 

banner

Архів
^ Догори