SDE

Владика Ярослав: Три Святителі відзначалися великою Божою мудрістю, святістю життя та красномовністю

14 лютого 2019
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
12 лютого, у свято Трьох Святителів, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію в Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобич. Під час богослужіння єпископ уділив дияконські свячення бр. Мар'яну Топоровичу, випускнику Дрогобицької духовної семінарії.

Під час проповіді владика Ярослав зазначив, що св. Василій Великий, св. Григорій Богослов і св. Іван Золотоустий - це великі святі Східної Церкви. За часів імператора Олексія Комнена в Царгороді постало питання, кого з цих трьох святих вважати більшим у святості? Розв'язком цієї ситуації стало видіння, яке побачив побожний єпископ міста Євхаїди. Йому явились Три Святителі та сказали, що мають у Бога однакову славу. Відтоді Церква вшанувала їх 12 лютого спільним святом - Собором Трьох Святителів.

Ми називаємо Трьох Святителів вселенськими учителями. "Цих святих угодників називають вселенськими учителями, бо ціла Церква Христова аж по сьогодні користає з їхньої науки. Вони відзначалися великою Божою мудрістю, святістю життя та красномовністю, тому і названо їх: Василія – Великим, Григорія – Богословом, а Йоана – Золотоустим", - наголосив проповідник.

Учительське служіння Три Святителі проявили також у відстоюванні чистоти християнського вчення, переборюючи різні єресі. "Де ж черпали вони свою силу? – Перш за все в Святому Письмі та в молитві. Ось як про них сказано в одній зі стихир свята: „До квітника святого Писання прилітаючи, наче ті мудрі бджоли, ви дбайливо зібрали все найкраще з квітів і передали вірним мед ваших повчань для їхньої повної насолоди”", - пояснив владика Ярослав.

Далі єпископ сказав, що ціле життя християнина - це велика подорож до дому Отця. "Ця подорож зароджується в людській душі. А те, що відбувається в нашому серці впливає і на наше оточення", - додав проповідник.

Після завершення богослужіння владика Ярослав привітав диякона Мар'яна з прийняттям тайни священства. Єпископ відзначив, що вагому роль у приготуванні кандидата до цієї тайни відіграло родинне оточення, а також семінарія, в якій навчався новопоставлений диякон.

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Ярослав (Приріз), Катедральний собор, свячення

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори