SDE

Відбувся ІІІ єпархіяльний з'їзд "Матерів у молитві" [фото]

31 серпня 2009
Друк E-mail
29 серпня у м. Трускавець відбувся ІІІ єпархіальний з’їзд християнського руху "Матері в молитві". До Трускавця прибуло понад 300 матерів, які представляли 50 парафіяльних спільнот, що діють сьогодні на території єпархії.  Учасниць з’їзду привітав владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник єпархії, який очолив з цієї нагоди Божественну Літургію у храм св. Миколая Мирлікійського. Архиєрею співслужили священики, що прибули на чолі місцевих спільнот.
Звертаючись до матерів, владика Ярослав розкрив сутність християнської молитви, як церковної, спільнотної, так і домашньої, особистої. "Дуже часто в поточному розумінні християни думають собі, що молитва просьби, або благальна молитва полягає на тому, що ми намагаємося спонукати Бога до того, аби сповнив наші прагнення і бажання. Тоді молитва перетворюється в певного роду змушування Господа Бога зробити те, що, як нам здається, необхідне нам до щастя, дати нам те, чого просимо і сильно прагнемо. Інколи ми навіть маємо претензії і жаль до Бога, що, мовляв, не вислуховує наші молитви," - зауважив архиєрей, застерігаючи від духовних помилок, яких можна допуститись під час молитви. Відтак владика додав: "В молитві не йдеться передовсім про те, щоб спонукати Бога до сповнення нашої волі, але про те, щоб себе самих спонукати до прийняття і сповнення Божої волі. Лише така молитва має вартість і лиш така молитва буде вислухана Богом." Продовжуючи розкривати тему молитви християнина, архиєрей торкнувся питання молитов, що залишаються без очевидної відповіді від Бога: "Нема невислуханих молитов, можуть траплятися невиконані просьби. Але за цим криється виключно любов і турбота Отця Небесного про нашу долю!"
 
На завершення Божественної Літургії владика Ярослав подякував о. Василю Нестору, голові єпархіальної комісії у справах подружжя та сім’ї, за організацію даного з’їзду.
 
Програма з’їзду складалась з літургійної частини та молитовних роздумів. Матері взяли участь у молитовній ході від храму св. Миколая до храму Покрови Пресвятої Богородиці. Під час ходи вони зробили 5 молитовних зупинок, під час яких роздумували на тематикою богородичних свят.
 
На єпархіальному з’їзді "Матерів в молитві" була присутня координатор цього руху в Україні п. Віра Чмелик, а також п. Надія Худзей, яка координує спільноти матерів на території Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
 
о. Олег Чупа,
прес-секретар-єпархії

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Теми: Матері в молитві

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори