29 квітня 2012
«Люди впускають ворога в свої уста, який викрадає їхній розум» Вільям Шекспір
Детальніше... 29 квітня 2012
П'ять років тому, 2 квітня 2007 року, в Польщі відбулося чудо із з'явленням папи Івана Павла ІІ у вогні. Тоді багато хто це розцінював як доказ святості папи. Однак тепер, коли відбулася беатифікація папи, навпаки, в інтернеті з'являються повідомлення, в якому це чудо трактується як перебування папи в пеклі. Яка відповідь на це Церкви?
Детальніше... 29 квітня 2012
Храм Гробу Господнього в Єрусалимі вважається головним храмом світу для усіх християн. Величний у своїй простоті собор постав на місці розп'яття, поховання та воскресіння Ісуса Христа. Тут Голгофа, на якій Христос перетерпів хресну смерть за гріхи наші. Тут ложе, де протягом трьох днів спочивало тіло Богочоловіка і де відбулось Його славне воскресіння з мертвих.
Детальніше... 29 квітня 2012
На одній із передподружніх наук священик попросив молодят зобразити у символах своє майбутнє подружнє життя. Безхмарне небо і яскраве сонечко, сплетені сердечка і усміхнені амурчики... і ще багато інших відомих нам «валентинівських» піарних символів у яскравих тонах лягли на папері «розмальованого майбутнього». Слова «любов» і «щастя» чи не в кожному малюнку ще більше підкреслювали мрії і бажання про це омріяне «колись».
Детальніше... 29 квітня 2012
Старець Микита вже багато років подвизався в одному із валаамських скитів. Протягом дня він безперервно молився, а їв одні лиш овочі та фрукти. Але це зовсім не відбирало у нього сил. Святець завжди був енергійним, усміхненим, сповнений миром та благодаттю. Часто у його келію стукали учні, шукаючи тих чи інших порад та духовних настанов. Отець Микита ніколи нікого від себе не відганяв. Кожному він намагався подарувати хоч би шматочок Неба.
Коли його питали, що робити, аби досягти Божого Царства, він загадково посміхався і відповідав: «Та це ж не складно! Просто треба навчитися завжди і за все дякувати Богові: як у добробуті, так і у невдачах! Особливо ж ревними у благодаренні ми маємо бути тоді, коли нам випадає спасенна нагода нести на свою Голгофу хрест».
Якось відразу після закінчення Літургії монахи почали неквапом виходити із храму. Надворі, хоч і була весна, та все ж моросив осінній дощик. Якийсь чернець подивився на хмари, скривився і незадоволено випалив: «Ох! Як жаль, що така препогана погода! Знову не зможу піти працювати на городі! Тьху!». За кілька секунд після промовленого на порозі монастирського храму з'явився старець Микита. Його уста ще ворушились від безнастанної молитви. Простягнувши свою старечу долоню вперед, щоб зловити побільше крапель, він блаженно посміхнувся, перехрестився, а тоді тихенько сказав: «Слава тобі, Господи, за рясний дощик! Ото радість усім селянам – земля знову буде ситою!».
Детальніше... 07 квітня 2012
Страсним тижнем називається останній тиждень перед Пасхою. Таку назву цей тиждень має тому, що він присвячений споминам про останні дні земного життя Спасителя: Його страждання, хресну смерть і погребіння. Всі дні Страсного тижня називаються "Великими" - Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д, також уживається епітет "Страсний". Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. Страсний тиждень особливий тим, що є найсуворішим. Християни розважають над страстями Ісуса Христа і готуються до зустрічі з Ним. У богослужіннях, які правляться у ці дні в церквах, акцент робиться на муках і терпінні Спасителя.
Детальніше...