25 липня 2014
У червні цього року відзначаємо 100-ліття від народження Блаженнішого Владики Мирослава Івана кардинала Любачівського. Саме його постать завжди пов'язують з воскресінням нашої Української Греко-Католицької Церкви. Напевно, багато вірних нашої єпархії згадують величну Святу Літургію за участю Мирослава Івана Любачіського у Дрогобичі, що було небаченою до цього подією, зібравши тисячі вірян погожого квітневого дня.
Детальніше... 22 липня 2014
Драматична кінострічка режисера Джакомо Кампіотті «Джузеппе Москатті. Зцілення любов’ю» розповідає глядачеві про святого мужа Римо-Католицької Церкви, який, віддаючи себе самого до кінця, жив і ревно трудився задля Христа і ближніх на зламі ХІХ-ХХ століть в Італії (Неаполі).
Він був талановитим лікарем, науковим співробітником, професором університету… Протягом свого служіння Москатті постійно декларував, як словом, так і ділом, що головною силою, котра здатна творити дива, перевертаючи не лише гори, є ЛЮБОВ. Згідно його переконань, навіть просте людське співчуття здатне зцілити недужого хутчіше, аніж довге і сумлінне, однак байдуже та холодне виконання лікарем особистих обов’язків. Свої християнські ідеали він намагався прищепити і власним учням, котрі, придивляючись до постаті святого чоловіка, подивляли його щоденний подвиг. Ясна річ, що така безкорислива поведінка Москатті не могла подобатись сильним світу цього (різноманітним князькам), котрі привикли розглядати пацієнта лише як засіб власного збагачення або об’єкт наукових досліджень. Вони, отруєні заздрістю, постійно намагались дискредитувати Джузеппе, позбавити його заслуженого авторитету, усунути зі своєї дороги раз і назавжди, однак всі їхні злі плани дуже швидко розбивались об той же самий камінь з іменем ЛЮБОВ…
Детальніше... 17 липня 2014
Коли на землі народжується дитина, на небі усміхається Бог. У Святому Письмі написано: «І приносили до нього дітей, щоб доторкнувся їх, але учні забороняли їм. Бачивши те, Ісус виявив незадоволення і сказав їм: «Пустіть дітей приходити до мене, не бороніть їм: таких бо Царство Боже… І, обнявши їх, поклав на них руки і благословив їх» (Мк. 10, 14). Христос, зустрічаючи дітей, обіймав їх, бо діти є Його маленькими друзями з великими серцями. Та чи виявляє і сьогодні незадоволення Ісус, коли дітям не дозволяють до Нього приходити? Міжнародний день захисту дитини є тим днем, який нагадує дорослим всього світу, як часто вони обіймають дітей? І чи не забороняють своїм дітям приходити до їх найбільшого Друга – Ісуса?
Детальніше... 12 липня 2014
Хто з українців не чув у житті про мандрівного філософа 18 століття – Григорія Сковороду? Напевно, таких не знайдеться… А хто коли чув, що і йому, немов християнському святому, написане «Житіє»? Ось невеликий уривочок з нього:
«Вставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав».
Тридцять років ходив із села у село і… не розлучався зі Святим Письмом. Любив повторювати таке: «Вірити в Бога не значить — вірити в Його існування, а значить — віддатися Йому та жити за Його законом».
Тим не менше, його не любили: ні тогочасні державники, ні церковники... Але всі інші, зрештою, слухали мудреця залюбки. Може послухаєш і Ти? Ось його одна з історій:«Отой самий Гній, у якому в давнину Езопів півень вирив дорогоцінний камінчик, дивувався Діаманту і з цікавістю питав: “Скажи мені, будь ласка, звідки увійшла в тебе ціна така велика? І завіщо тебе так вшановують люди? Я удобрюю ниви, сади, городи і є, власне, творець краси й користі, але при всьому тому ні десятої частки не маю шаноби в порівнянні з твоєю”. “Сам не знаю,— відповів Діамант. – Я так само, як і ти, є земля і значно гірший за тебе. Вона є перепалена сонцем жужіль. Але в сухих моїх водах величною красою відбивається блиск сонячного світла, без сили якого всі твої удобрення надаремні, а рослини мертві...”».
Детальніше... 08 липня 2014
Святе Писання пише: «Все мені можна, та не все корисне» (І Кор. 6, 12). Сам по собі Інтернет не є нічим поганим. Там завжди можна знайти багато корисної інформації. Церква також використовує цей новітній засіб зв’язку. Але з другої сторони в ньому також є багато небезпек. Це можуть бути різного роду маніпуляції, обмани і використання його аморальними людьми і, зрештою, сама непоміркована прив’язаність, яка переростає у залежність.
Детальніше...