Публікації місяця жовтня 2013
27 жовтня 2013
Десь далеко на Кавказі жив, а може живе ще й досі славний монах з чудесним ангельським іменем – Рафаїл. За його духовними порадами звідусіль з’їжджались різні люди, щоб повернутись додому, як кажуть очевидці, щасливими та умиротвореними.
Детальніше...
25 жовтня 2013
Практично кожна епоха української історії мала у основі свого розуміння державотворчої цінності. Держава була і залишається основним пріоритетом будь-якого соціуму, адже термінологічне визначення поняття «держави» завжди співзвучне із впорядкованим суспільством, де у кожного із його членів власні місце і роль. В основі політологічної науки маємо чимало текстів, які мають на меті розкрити основні функції чи місію держави. Пригадаймо класично-хрестоматійні тексти Платона, Аристотеля, Макіавеллі…Кожен із цих авторів намагався крізь призму власного розуміння пояснити найважливіші принципи і засади розвитку держави. У кожного були на думці ключові важелі ефективності: влада, порядок, законодавча система. Безумовно, ці фактори мають своє місце, проте найважливіший момент – виокремити у державотворчому процесі роль духовних орієнтирів.
Детальніше...
24 жовтня 2013
У житті кожного з нас рано чи пізно постає питання – ким бути, чи ким стати в цьому земному житті. Чомусь вище написані поняття "бути кимось " і "стати кимось" для нас не мають різниці, але якщо вдуматися глибше, то це може стати щонайменше цікавою темою для дискусії.
Детальніше...
23 жовтня 2013
Мабуть, не знайдеться людини, котра не бажає бути щасливою. Слово «щастя» має гарну похідну від слова «сопричастя» або «соучастіє». Напевно всі згодяться з тим, що щастя знаходить своє особливе місце у Подружжі, де двоє людей бажають розділити своє життя одне з одним, стають сопричасниками взаємної любові, приймають участь у житті одне одного... В обряді Вінчання священик дає молодятам спожити із спільної чаші як символ їхнього взаємного обдарування та спільної долі. Але чому так стається, що в багатьох сім'ях вже за кілька років можна почути слова: «Вже все, чаша моїх терпінь переповнена… Більше не можу».
Детальніше...
22 жовтня 2013
Проблема батьків і дітей — це вічна проблема людства. Бо як би не змінювалося суспільство, як би не жили люди, ця проблема завжди залишається, тому що діти завжди хочуть жити самостійно: самі будувати своє життя, робити свої помилки і самі за них відповідати.
Детальніше...
21 жовтня 2013
Собор св. Якова знаходиться в іспанському місті Сантьяго-де-Компостелла, у ньому зберігаються мощі апостола Якова. Тому це невелике місто, витоки якого беруть початок в епоху раннього Середньовіччя, є третьою святинею католицького світу (після Єрусалиму і Риму), центром паломництва і кінцевим пунктом знаменитого маршруту «Шлях святого Якова», що охоплював усю територію Європи і дав місту назву "християнської Мекки".
Детальніше...
20 жовтня 2013
Святий Жан Батіст де Ля Саль (1651 - 1716). Французький священик, який в 1684 році заснував згромадження «Братів християнських шкіл». Він та засноване ним згромадження закладали безплатні школи, в яких могли навчатися діти з різних верств населення, незалежно від майнового статусу (в цей час більшість шкіл були платними).
Детальніше...
20 жовтня 2013
Щоб зрозуміти відповідь прочитаємо, що пише про гріх гордості Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха»: «Гордість – найнебезпечніша пристрасть і матір усіх гріхів.
Детальніше...
12 жовтня 2013
Празник Покрова Пресвятої Богородиці має дивовижну історію виникнення і встановлений на честь з'явлення Божої Матері в одному із храмів Константинополя. За переказом, в час правління імператора VІ Філософа (886-912), коли на місто напали сарацини, жителі молилися на всенічній службі у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богоматері, Її омофор (покривало) та частина поясу, перенесені з Палестини в V столітті. Саме в цей час Андрій, Христа ради юродивий, побачив під церковним склепінням з'явлення Пресвятої Богородиці в оточенні ангелів, пророків і апостолів. Святий Андрій бачив, як від царських дверей до храму ввійшла осяяна світлом Богородиця у супроводі св. Івана Хрестителя і св. Івана Богослова. При співі великого хору святих Преблагословенна Богородиця просила Господа Ісуса Христа прийняти молитви всіх християн, що прикликали Його пресвяте ім‘я і прибігали до Її заступництва. Вона довго молилася за весь християнський світ, а потім, підійшовши до престолу, зняла з голови омофор і широко розпростерла понад головами народу у храмі. Це чудесне з‘явлення Богородиці було прославлене присутніми в храмі людьми, які увірували в допомогу Матері Божої у їх боротьбі із загарбниками. Підбадьорені небесною підтримкою, греки-християни перемогли сарацинів, а Покров-омофор став символом опіки і заступництва Пречистої Діви Марії.
Від того покрову-омофору празник дістав свою назву. Покров став символом опіки і заступництва Пречистої Діви Марії.
Детальніше...
05 жовтня 2013
«Життя складне. Воно – війна. Борися або помри…», – саме ці слова згадуються мимоволі, коли знайомишся із сюжетом фільму «Лемоні Снікет: 33 нещастя». Уже в перших кадрах стрічки ми бачимо трьох безтурботних діточок сім’ї Бодлер – Вайлет, Клауса та Сонечко, які раптово стають безпритульними сиротами внаслідок жахливої пожежі, яку загасити ніхто так і не зумів.
Детальніше...