
Під час проповіді владика Ярослав звернувся до євангельського уривка з Нагірної проповіді, зокрема до слів Ісуса: «Не судіть…» та «Просіть – і дасться вам…» (Мт. 7,1.7), розкриваючи їх у світлі покликання майбутнього душпастиря. «"Не судіть…" – не просто порада, і тим більше не вимога, а спосіб жити», – зазначив владика, пояснюючи, що саме таким духом мають керуватися священники, зустрічаючи людину з її болем, розчаруванням чи зраненістю. «Як добре буде, коли вони відчують, що в тому, хто стоїть перед ними є не суддя, а милосердя, яке посилає Бог», – сказав владика.
Роздумуючи над закликом Господнім до молитви, єпископ зауважив: «Хто не просить, той із часом починає думати, що вже має все... Ви не зможете бути священиками надії, якщо самі не черпатимете з цього Божого джерела». Молитва, за словами проповідника, є не лише основою духовного життя, а й джерелом впевненості, відкритості й душпастирської витривалості. «Священик, який не молиться, з часом починає боятися людей, змін, самого себе. А той, хто справді молиться, той навпаки, стає відкритим, вільним, живим»,– наголосив єпископ.
Проповідник також охарактеризував роки семінарійного навчання як період, що уподібнюється до «Єгипту, пустелі і Тавору», тобто часу випробування, очікування і об’явлення. «Але тепер перед вами Божий люд, який, повірте, буде не ідеальним. Він прийде до вас з болем, втратою, пошуками і не буде слухати вас тільки тому, що ви навчилися гарно говорити. Люд буде шукати вас, якщо в ваших словах і в ваших очах знайде щось справжнє, знайде через ваше служіння люблячого Отця», – зазначив проповідник.
Наприкінці владика побажав, щоб «Божа мудрість провадила кожного з нас дорогами правди, а Його любов пробуджувала до щирої молитви, до чесної праці, до життя, що приносить славу Богові та добро нашому народові», – закликав владика.
Після завершення Святої Літургії владика Ярослав склав подяку усім, хто долучився до виховання й духовної формації випускників семінарії. Зокрема, він висловив вдячність настоятелям та викладачам за багаторічну жертовну працю, а також подякував батькам і родичам семінаристів за їхню підтримку, молитви і терпеливий супровід своїх синів. Окремо владика відзначив самих випускників, які протягом шести років наполегливо зростали у вірі, зрілості та відповідальності, готуючись до служіння Христовій Церкві.
Богослужіння завершилося молитвою за Україну.
Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
ФОТОРЕПОРТАЖ
автор світлин: бр. Володимир ПАНЬКІВ
- Владика Ярослав у Биличах: Молімося, щоб Пресвята Богородиця супроводжувала нас дорогою святості [фото]
- Проповідь з нагоди Єпархіальної прощі до с. Биличі (Неділя всіх святих, 2025 р.Б.)
- У с. Східниця відбувся XV з’їзд спільнот «Матері в молитві» [фото]
- 15 червня 2025 року Божого проголошено днем ювілейної прощі до чудотворної святині у с. Биличі
- Владика Ярослав відслужив соборову Архиєрейську Літургію за здоровʼя та Божу опіку для всіх вірних Самбірсько-Дрогобицької єпархії [фото]