Владика Ярослав здійснив душпастирські відвідни парафії на Мостищині [фото]

25 червня 2026
Друк
Фото: Пресслужба СДЄ
У середу, на свято Різдва чесного і славного пророка, предтечі і хрестителя Господнього Івана, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав парафію блаженного священномученика Миколая Чарнецького у с. Завада, Мостиського деканату. У співслужінні протосинкела єпархії о. Романа Андрійовського, адміністратора парафії о. Богдана Вовка та священників Мостиського деканату владика Ярослав відслужив Божественну Літургію.

Під час проповіді владика Ярослав звернув увагу на особливу місію пророка Івана, який своїм життям вказував дорогу Спасителю. «Цікаво, що оповідь про нього євангелист поміщає на самому початку Євангелія, тому й сам Йоан Хреститель – той, кого слід розглядати у відношенні до Христа. Він – той, хто готує прихід Христа, Предтеча», – пояснив єпископ.

Продовжуючи роздуми про Предтечу, проповідник підкреслив важливість особистої зустрічі з Богом. «Завдяки своєму молитовному усамітненню зір Йоана вигострюється, він починає бачити те, що інші ще нездатні зауважити: у звичайних буденних справах він зауважує присутність Бога, починає краще розуміти суть укритих речей», – зазначив владика Ярослав.

Відтак архиєрей згадав блаженного священномученика Миколая Чарнецького, покровителя парафії, наголосивши на значенні християнської сім'ї у вихованні святості. «Адже його життя – це взірець постійної і живої віри. Тієї віри, котра розвивалася в ньому ще в ранньому дитинстві в колі багатодітної селянської родини, в дуже лагідній та побожній атмосфері. Це мабуть наука для кожної нашої родини, що угодники Божі народжуються у святих родинах», – зауважив єпарх.

Говорячи про тернистий шлях священномученика, єпископ відзначив його непохитну вірність і велику Божу нагороду за перенесені страждання. «Блаженний священномученик Миколай Чарнецький, одержав від Господа Бога особливу місію – стати ісповідником Христової віри. Земна мандрівка праведника повна випробувань, терпіння, самопожертви, покори і щирої молитви. За своє богоугодне життя блаженний Миколай одержав великий дар Божої благодаті – святість», – наголосив проповідник.

Архипастир також висловив сподівання, що місцевий храм стане для кожного парафіянина джерелом Божої ласки та зцілення. «І ми надіємося, що і цей храм на честь великого сина української землі блаженного Миколая Чарнецького є місцем могутнього заступництва за всіх парафіян, за кожну нашу родину, за кожну християнську душу, котра радо спішитиме до храму Божого у неділі та свята, через тайни Сповіді та Причастя отримуватиме потрібні від Бога ласки», – поділився думками владика.

На завершення єпископ закликав вірних наслідувати приклад обох святих у щоденному житті, обираючи шлях довіри до Творця. «Проповідувати Христа, Його свідчити є завданням кожного віруючого, й у цьому сенсі угодники Божі є ідеальним прикладом до наслідування. Будьмо вдячні святому жителю пустині, Йоану Предтечі, та свщм. Миколаю, що вказують нам найпростіший та найлегший шлях до неба через щире молитву, покаяння і покору», – підсумував єпископ.

Після Божественної Літургії владика Ярослав привітав о. Богдана Вовка з нагоди 75-літнього ювілею, подякувавши йому за багаторічне священниче служіння, ревну душпастирську працю та вірність Христовій Церкві. Єпископ також привітав парафіян із храмовим святом та висловив вдячність усім, хто впродовж років дбає про розвиток парафії. 

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Теми: Ярослав (Приріз), Мостиський деканат, протосинкел

Інші публікації за темою