Владика Ярослав: У Йорданських водах Христос бере на Свої пречисті плечі важкий тягар – гріх усього людства, колишнього й майбутнього, бере, щоб перемогти гріх і дати свободу кожній християнській душі [фото]

21 січня 2016
Друк
Фото прес-служби СДЄ
19 січня, на празник Богоявлення Господнього, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, очолив святкові богослужіння у катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича. Празнична відправа розпочалась перед північчю великим повечір'ям. Відтак владика відслужив святкову Літургію.

Звертаючись з пастирським словом до вірних, владика Ярослав зазначив: "Завдяки таїнственній силі сьогоднішньої святкової Літургії ми зустрічаємо Христа та переживаємо усі ті невимовні і спасенні події, які два тисячоліття тому бачили і відчували тисячі людей, спостерігаючи Христове хрещення у ріці Йордан". Ісус просить Івана Предтечу про охрещенння не задля власних інтересів. "Господа ведуть до Йордану потреби інших, потреби кожного з нас та усього людства загалом", - наголосив проповідник.

Далі єпископ сказав, що метою Христового Хрещення було показати кожному з нас, що є причиною усіх наших земних бід і нещасть. Цим коренем нещасть є людський гріх. "У Йорданських водах Христос бере на Свої пречисті плечі важкий тягар – гріх усього людства, колишнього й майбутнього, бере, щоб перемогти гріх і дати свободу кожній християнській душі", - сказав проповідник.

Кожен християнин проходить через хрещальні води Йордану у таїнстві Хрещення. "У цьому таїнстві кожен із нас своїми власними устами чи устами хресних батьків зрікся диявола і пообіцяв служити Богові, йти за Христом, і зберегти обмите йорданською водою чисте сумління впродовж усього життя", - підкреслив владика Ярослав. Коли людина знову ступає на шлях зла, то порушує хрещальну обітницю служити Христові.

Відтак нове примирення з Богом завдяки Божому милосердя стає можливим в таїнстві покаяння, яке дає нам шанс повернутися до Йордану, та наново духовно пережити дотик його очищувальних вод. "Кожне Таїнство Покаяння може стати для нас новим Хрещенням: водою наших сліз чи силою наших переживань та розкаяння перед Господом, воно знімає з нас гріховний тягар, який ми набули протягом життя", - сказав у підсумку владика Ярослав.

Після завершення богослужіння єпископ побажав вірним, щоб кожну хвилину життя свято і достойно виконували свої обов’язки перед Богом і своїм народом.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Теми: Катедральний собор, свячення, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою