![](/images/resized/images/stories/events/2013/mar/dsc01818_300_270.jpg)
Під час проповіді єпископ пригадав вірним, що наступного дня розпочнеться Великий піст - "період духовної мандрівки, завдяки котрій прагнемо оздоровити наші відносини з Богом, з ближніми і з самими собою". За словами владики Ярослава, навернення до Бога починається з усвідомлення людиною її актуального стану. Іншими словами, кожен мусить дати собі відповідь: яким є його ставлення до Бога, до ближнього та до самого себе.
Розмірковуючи над власним спасінням, християнин починає розуміти, що життя у гріху - це рабство, "єгипетська неволя". Подібно як ізраїльтяни були поневолені єгипетським народом, так і людина, поневолюється гріховними пристрастями гніву, нечистоти, захланності, скупості, обмови чи осуду. Пригадуючи вірним євангельські слова Христа, владика Ярослав додав: "Коли захочемо пережити добре великодню сповідь і отримати від Господа прощення наших провин, мусимо також бути готовими простити іншим їхні провини і просити пробачення за те зло, яке ми самі завдали нашим ближнім".
Після завершення богослужіння єпископ привітав новопоставленого диякона та подякував його батькам за християнське виховання сина. Владика також подякував усім, хто товаришував нововисвяченому диякону на його духовному шляху.
о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]