На празник святих апостолів Петра й Павла владика Ярослав відвідав парафію в смт.Східниця на Дрогобиччині

12 липня 2012
Друк
Фото прес-служби СДЄ
Храм свв.апп. Петра й Павла в смт.Східниця на Дрогобиччині
12 липня, на празник святих апостолів Петра й Павла, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав греко-католицьку парафію в смт. Східниця. Цього дня парафіяни на чолі з о.Степаном Лутчаком (декан Підбузький та адміністратор парафії) святкували 110-літній ювілей побудови місцевого храму. Варто зазначити, що храм свв. апп. Петра й Павла був збудований у 1902 році за проектом відомого українського архітектора Василя Нагірного. Подібні спроектовані Василем Нагірним п'ятибанні храми, знаходяться також у м. Судова Вишня на Мостищині та с. Тухля на Сколівщині.

У співслужінні священиків Підбузького, Дрогобицького та Трускавецького деканатів владика Ярослав освятив храм після реставраційних робіт та відслужив Божественну Літургію. У зверненні до вірних єпископ зазначив: "Ювілейні святкування — це завжди особливий час благодаті, благословенний Господом день, який повинен стати молитвою прослави і щирої подяки Богові та Богородиці за особливі дари для Церкви і народу". За словами єпископа, в часі ювілейних святкувань християнинові слід щиро подякувати Богові за дар Церкви, яка є таїнством - знаком і знаряддям внутрішньої злуки людини з Богом і одності всього людського роду.

Говорячи про постаті святих апостолів Петра й Павла, архиєрей зазначив, що кожного з них Бог скріплював у вірі в неповторний спосіб. Кожному Господь визначив особливе служіння для Його Церкви. Зокрема маючи особливі плани стосовно апостола Петра, Ісус "на початку покликання Петра змінює його ім'я – Симон – на символічне - Петро (латин. Petros – скеля; староєврей. Кефа – скеля), - бо він має бути скалою, що двигатиме основу Божої Церкви". Провідним мотивом апостольського служіння св. Петра є його любов до Христа Господа.

Перейшовши до опису постаті й служіння св. Павла, владика Ярослав відкликався до слів св. Івана Золотоустого, котрий говорить, що апостол Павло – це "великий проповідник правди, похвала всесвіту, небесний чоловік і земний ангел, слава Церкви; орел, що вознісся до неба, ліра Святого Духа". На думку єпископа, з певністю можна ствердити, що св. Павло зробив найбільше серед апостолів у поширенні християнства на Захід. Поштовхом до такої саможертовної діяльності стало навернення апостола Павла до Христа під час його подорожі до Дамаску.

Наостанок єпископ закликав вірних жити за прикладом цих двох Верховних Апостолів, щоб наприкінці нашого життя ми змогли сказати разом зі св. Павлом: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг – віру зберіг» (ІІ Тим.4,7).

Після завершення богослужіння владика Ярослав подякував о. Стефанові Лутчаку, вірним та жертводавцям за невтомну працю у відновленні древнього храму.

DSC09808

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Підбузький деканат, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою