Що відповісти тим, хто заперечує потребу посту?

№3 (142), березень 2012 _ Ігор БРИНДАК
Друк
Ілюстрація
Перша заповідь постити була встановлена ще в раю
Як відомо, Церква встановлює пости. Але деякі люди їх заперечують, посилаючись на євангельські слова: «Не те, що до уст входить, осквернює людину, а те, що з уст виходить, те усквернює людину» (Мт. 15, 11). Що на такий закид відповісти?

Якщо йти за логікою тих, що заперечують пости, то дуже легко можна виправдати пиятику. Адже, як відомо, алкогольні напої входять в організм людини через людські уста. Існують окремі види наркотиків, які також приймаються через рот. Врешті-решт в історії відоме таке явище, як канібалізм, тобто людожерство. Чи вище перелічені речі ми будемо вважати такими, що не оскверняють людину, тільки тому, що їх приймається через уста? Так само не можна не можна використовувати вищезгадану цитату для заперечення посту.

Як відомо, перша заповідь постити була встановлена ще в раю (Бут. 2, 16). Ісус Христос, коли перебував на Землі, то постив (Мт. 4, 2). Апостоли постили (Ді. 13, 2-3; 2 Кор 11, 27). Тому ніяких богословських підстав для заперечення посту не має. Варто нагадати, що для хворих, вагітних жінок, матерів, що кормлять грудьми, подорожуючих, тих, що важко працюють, Церква надає звільнення від Посту.