
Зустріч відкрив о. Іван Гаваньо, голова місцевого осередку УБНТ, висловивши надію, що презентація книги не лише ознайомить присутніх із її змістом, а й поглибить розуміння богословських ідей, пов’язаних із темою ювілею.
У своїй доповіді автор розповів про витоки книги. Її написанню передувала публікація 100-го випуску семінарійного часопису «Слово», присвяченого темі святкування ювілею в особистому та церковному житті. Згодом ця тема була продовжена в статті о. Романа у 10-му збірнику Наукових записок ДДС. Як зауважив сам автор, саме тоді перед ним відкрилася перспектива ширшого дослідження, плодом якого і стала презентована книга.
У книзі розглядається походження та еволюція традиції святкування ювілеїв – від старозавітних часів до сьогодення. Спираючись на Святе Письмо, спадщину Отців Церкви, а також сучасні літургійні й церковні тексти, о. Роман розкриває богословське значення святого (ювілейного) року, а також духовну цінність інших пам’ятних дат – церковних і світських ювілеїв, храмових празників, іменин, уродин, подружніх і професійних річниць тощо. Також під час презентації автор підкреслив важливість формування власних традицій щодо святкування ювілеїв в УГКЦ.
Після презентації відбулася сесія запитань і відповідей. Зокрема, було порушено питання про богословське значення індульгенцій (відпустів). За словами о. Романа, це явище слід розглядати передусім у світлі західнохристиянської традиції.
У цьому процесі слово взяв о. Мирон Бендик, ректор ДДС, та запропонував розглянути можливість святкування важливих дат — як загальноцерковних, так і притаманних УГКЦ — у формі ювілейних років, щоб надати їм більшої ваги в контексті помісного церковного життя.
Джерело: сайт ДДС
- У Дрогобичі представили діяльність сестер-василіянок у східній Галичині на перетині ХІХ та ХХ століть
- У Дрогобичі відбувся 5-й Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes»
- У семінарії розпочався новий навчальний рік
- Відбулась презентація книги «"Пора Господеві діяти". Нарис літургійного богослов'я»
- У Дрогобицькій духовній семінарії нові першокурсники