SDE

Вийшла друком книга «Духовна семінарія у Дрогобичі»

19 травня 2023
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
Книга «Духовна семінарія у Дрогобичі», яка нещодавно вийшла з друку, розповідає про історичні обставини та особливості підготовки священнослужителів, починаючи від виходу УГКЦ з підпілля наприкінці 80-их рр. ХХ ст. і дотепер. Вже стає доброю традицією книг, які випускає Дрогобицька духовна семінарія, що за допомогою поміщених у тексті QR-кодів читач має змогу отримати доступ до аудіо- і відеофайлів, які розміщені на семінарійних Інтернет-ресурсах. Видання багате на кольорові та чорно-білі ілюстрації й орієнтоване на широке коло осіб, які прагнуть краще знати історію української Церкви і народу та глибше розуміти церковну проблематику.

 У своєму Вступному слові владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, зокрема пише: «Поручаю тобі цю книгу про історію та особливості підготовки священства у Єпархіальній семінарії у м. Дрогобичі. Ця книга важлива тим, що є не лише інформативною, але й дає нагоду поглибити свідомість власної відповідальності за виховання священників Христової Церкви – майбутнього нашої УГКЦ і народу. Ця відповідальність лягає не лише на тих, хто викладає чи працює в семінарійних стінах, але й на всіх, хто духовною і матеріальною підтримкою причиняється до цієї важливої справи» (с.3).

У цій черговій семінарійній публікації представлено зародження та основні етапи історії Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ на тлі подій ширшої церковної історії. Зокрема, в її історичній частині розповідається про джерела цього церковного навчального закладу, починаючи від XVIІI ст., коли зароджувалася Духовна семінарія Перемиської єпархії; представлено самбірський етап її функціонування, а також детально розглянуто три етапи її розвитку у Дрогобичі.
Довголітній ректор Дрогобицької семінарії о. д-р Мирон Бендик пише у Передмові: «Наша духовна семінарія є молодою. Вона з’явилася на світ наприкінці 1980-их рр. майже одночасно з виходом УГКЦ з підпілля та здобуттям Україною незалежності. Ця нова дійсність поставила перед семінарією нові завдання – участі в розбудові Церкви, її поверненні до Києва й охопленні пастирською опікою дітей Церкви в усьому світі» (с.9).
Укладена у чотирьох розділах, крім історії, книга також розповідає про те, як відбувається підготовка майбутніх священнослужителів, представляє семінарійні традиції, «малі спільноти» та напрямки діяльності. У додатках містяться деякі архівні матеріали, документи та світлини.

Упорядник о. д-р Роман Андрійовський так пояснює ціль цієї публікації: «Сподіваємось, що наша книга допоможе читачеві мисленно зануритись у внутрішньосемінарійне життя, відчути атмосферу, в якій виховуються майбутні священнослужителі. У когось (колишніх семінаристів) це розбудить спогади, а хтось, можливо, захоче сам ступити на шлях приготування до священства. У будь-якому разі хотілося б, аби кожен після ознайомлення з інформацією, яка тут міститься, усвідомив важливість такої церковної інституції, як духовна семінарія, і у посильний спосіб підтримував її діяльність» (с. 187).

Книга «Духовна семінарія у Дрогобичі. Історичні обставини та особливості підготовки духовенства УГКЦ в кін. ХХ – на поч. ХХІ ст.» вийшла у світ у 30-ту річницю заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархіії УГКЦ. І це дуже промислительно, адже Єпархіальна семінарія у Дрогобичі є одним із найяскравіших «камінчиків» серед інших єпархіальних органів і структур, які творять «мозаїку» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Звичайно, годилося б, щоб ця книга зʼявилась до якогось семінарійного ювілею. Так і є, бо 2023 рік – 20-та річниця її реорганізації з Богословського факультету Єпархіального Катехитичного інституту Пресвятої Трійці у Духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія.

Придбати це та інші видання Дрогобицької духовної семінарії можна у ректораті (м. Дрогобич, вул. Д. Галицького, 2) або заповнивши форму за цим посиланням. З іншими виданнями Дрогобицької духовної семінарії можна ознайомитися за цим посиланням.

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори