SDE

Владика Богдан (Дзюрах) у Биличах: Народ «піднявся з колін» – тепер не можна зупинятись [відео]

15 червня 2014
Друк E-mail
Фото диякона Олега БІСИКА
Владика Богдан (Дзюрах)
Про це 15 червня сказав владика Богдан Дзюрах, Адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, під час Архиєрейської Літургії у відпустовому місці в с. Биличі на Львівщині.

За словами, владики Богдана, сьогодні, як ніколи, українці потребують потішаючого слова нашого Господа. "Ми відчуваємо на собі погляд Господа, нашого люблячого Сотворителя і Відкупителя, прагнемо допустити до наших сердець Його Слово, Його благодать, Його любов, а тут на цьому місці ми ще і в особливий спосіб відчуваємо на собі погляд Його і нашої Небесної Неньки", - наголосив єпископ.

Проповідник пригадав вірним, як 25 років тому УГКЦ вийшла з підпілля: "Влада, яка до того часу утискала і переслідувала нашу Церкву, була змушена відступити перед силою молитви, перед силою духа дітей цієї Церкви і цього народу". Подібно й нещодавно український народ пересвідчився в непереможній Божій силі, коли "в Києві темна сила, яка гнітила, грабувала і принижувала наш народ, відступила перед силою молитви і перед силою Духа".

Архиєрей зазначив, що погляд народу прикутий сьогодні до Сходу України, який сьогодні скроплений кров’ю не лише місцевих жителів, але й кров’ю наших патріотів, наших вояків: "Усіх їх ми сьогодні огортаємо молитвою, благаючи Господа припинення агресії сусіда та дару миру і безпеки для нашої землі і наших громадян".

Відтак владика Богдан закликав вірних зробити іспит сумління та відповісти собі на запитання: "Наскільки за цей рік зло відступило також із наших сердець, із нашого життя?". За словами проповідника, під час революції гідності у Києві народ піднявся з колін та спробував зупинити потік безсовісного грабежу країни. "Тепер не можна зупинитися, а тим більше повертатися назад, від кожного з нас залежатиме зупинити цей потік неправди, нечесності, корупції, який руйнував і надалі руйнує наше національне буття", - закликав присутніх єпископ.

Найважчим викликом для християн є любов до ворогів. "Це найважче, але без цього ми не зможемо стати справжніми дітьми Марії, справжніми християнами, не зможемо спастися", - додав владика Богдан, закликавши молитись за навернення Росії та її політичного керівництва.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Проповідь владики Богдана (Дзюраха)

Теми: Богдан (Дзюрах), Биличі, Добромильський деканат, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори