SDE

Владика Юліян (Вороновський) освятив храм у смт.Бориня на Турківщині

26 листопада 2009
Друк E-mail
21 листопада владика Юліян (Вороновський), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, освятив новозбудований храм архистратига Михаїла у смт. Бориня Турківського району. Єпископу співслужив о. Василь Дригинич, декан Висоцький, та священики місцевого деканату. У пастирському слові архиєрей звернув увагу парафіян на значенні храму у житті християнина. Владика також подякував адміністратору парафії о. Михайлові Постолюку, жертводавцям та усім, хто допомогав своєю працею, за їхні старання та кошти, якими вони спричинились до будівництва храму.

Як повідомив о. Михайло Постолюк, будівництво храму розпочалось ще у 1939 р. громадою римо-католиків. З приходом радянської влади незавершену будову переобладнано у сільський кінотеатр. У 90-х рр. було здійснено прибудову, у якій розміщено бар. У 2001 р. селищна рада передала приміщення місцевій громаді УГКЦ. Відтак було розпочато будівництво храму. Зважаючи на те, що місцева громада УГКЦ є малочисельною - 12 родин, до будівництва долучилась німецька благодійна організація "Церква у потребі". Частину коштів пожертвували місцеві віряни. Як зазначив о. Михайло Постолюк, знаковим фактом є те, що велику кількість пожертв на будову храму склали вірні православної громади с. Бориня. Рівно ж вони чисельно прибули на освячення святині.

Розпис іконостасу здійснила іконописець Марта Чижевич, а різб'яр Платон Зубрицький виготовив іконостас, престіл та кивот.

о. Олег Чупа,
прес-секретар єпархії

Теми: Юліан (Вороновський), Висоцький деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори