SDE

Понад три тисячі вірних прийшли помолитись перед Чудотворною іконою Самбірської Богородиці [фото]

29 серпня 2009
Друк E-mail
28 серпня урочистою архиєрейською Літургією завершився празник Успення Пресвятої Богородиці у м. Самборі, де знаходиться Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Святу Літургію очолив владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії у співслужінні 15 священиків. Впродовж святкувань близько 3 тисяч вірних прийшли, щоб помолитись перед Чудотворною іконою, просити заступництва у Божої Матері та причаститись Святих Тайн.

"В день свого чудесного Успення Божа Мати зібрала біля себе Христових апостолів і учнів. Так само й сьогодні вона зібрала як паломників усіх нас, своїх дітей, щоб вислухати і прийняти наші щирі молитви, підтримати й обнадіяти нас у нашому земному паломництві, і як добра Мати, обдарувати нас своїми щедрими дарами," - зазначив владика Ярослав, вітаючи прочан, що прибули що святого місця. У пастирському слові архиєрей розкрив спасительне значення для Церкви події Успення Пресвятої Богородиці. "Празник Успіння Божої Матері переконує нас, що смерть і для нас буде успінням, яке переводить людину від одного виду життя — тимчасового — до іншого — вічного. У світлі такого вчення багато речей у житті набувають іншого значення, а саме життя отримує новий зміст," - наголосив владика. У світлі успення життєві радощі та труднощі сприймаються по-іншому. Адже й Богородиці були відомі житейські переживання. "Вона перенесла материнський біль у страстях Свого Сина, страждала Його стражданнями, однак зберегла до кінця днів своїх послух і відданість волі Небесного Отця," - підсумував владика Ярослав. Відтак архиєрей поручив усіх прочан опіці Богоматері, прославленій у Самбірській чудотворній іконі, кажучи: "Нехай Божа Матір залишається з нами, з нашими родинами, з нашою Україною й провадить нас до життя вічного!"

Традиція урочистого святкування празника Успення у храмі Різдва пресвятої Богородиці сягає далеких історичних часів. Згідно з переданням, давній дерев’яний храм Успення Пресвятої Богородиці був одним з перших християнських храмів у м. Самборі. Ця церква у історичних документах фігурує під назвою Забрамська. Вона була розташована у Середмісті неподалік сучасного храму Різдва Пресвятої Богородиці, збудованого у 1727 році.

На завершення святкувань прот. Богдан Добрянський, декан Самбірський, подякував владиці Ярославу за пастирський візит, а також присутнім священноєреям за те, що розділили з прочанами радість успенського свята.

о. Олег Чупа,
прес-секретар єпархії

 

ФОТОРЕПОРТАЖ


Теми: Ярослав (Приріз), Самбірський деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори