SDE

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка дитячих робіт «Намалюй собі життя» [фото]

22 червня 2009
Друк E-mail
Восьмого червня у Дрогобичі в Центрі душпастирства молоді відбулась попередня презентація експозиції та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка, у якому взяли участь понад 190 дітей різних вікових категорій з теренів Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Організатором конкурсу виступив НПФ «Покрова».Відкриття виставки пройшло 15-го червня. Воно розпочалося благословенням та привітальним словом Преосвященнійшого Владики Юліяна Вороновського,  єпископа Самбірсько-Дрогобицького. У своєму виступі архиєрей зазначив: «Я дуже тішуся, що у нас є такі здібні діти, та щиро прошу батьків, аби підтримували та розвивали ці мистецькі обдарування у своїх дітях. Дуже добре, що під орудою дорослих вони роблять таку корисну справу, бо через малювання вони передають свій внутршній духовний світ». Владика Юліян подякував усім дітям за участь у цьому конкурсі, а також своїми теплими словами заохотив їх до подальшої праці.

Кожен творчий конкурс передбачає виконання творів згідно з певними критеріями. Цього разу від його учасників вимагалося розкрити тему, а також показати належний малярський рівень. Попередньо було обумовлено, що малюнки будуть виконані в різних техніках. Право вибору залишалося за дітьми, тож на конкурс, підсумки якого підводило авторитетне журі, хлопчики і дівчата представили акварелі, малюнки, виконані гуашшю, графіку, аплікації. На святі усі присутні мали можливість почути із уст переможців стислу розповідь про мотиви вибору сюжетної лінії та композиції малюнків,  а також про особливості роботи над творами.

Серед найкращих майстрів пензля - Матківський Іван (с.Купновичі Самбірського району, 8 років), Склярська Ольга (с.Стрілковичі Самбірського району, 15 років), Пиж Ярослав (м.Борислав, 15 років). Лауреати конкурсу розповіли про те, яким вони бачать своє майбутнє, а також старість своїх батьків та родичів. Нагадаємо, що перед учасниками конкурсу було поставлене конкретне завдання та тема: через малюнок діти повинні були показати своє бачення старості. Дорослі ж мали намір проаналізувати, чи мають вони право жити так, як малюють діти. Як зауважили хлопчики та дівчатка, запропонована нова тема  є досить цікавою. Вона ставить перед ними нові завдання, відкриває нові перспективи у їхній творчості. Юні художники подякували організаторам виставки за можливість взяти у ній участь. Для багатьох дітей презентація та  виставлення власних робіт у музеї стало своєрідниим творчим дебютом.

На завершення свята на дітей чекав солодкий стіл, де вони мали змогу ближче познайомитися, щиро поспілкуватися і, звичайно ж, поділитись досвідом та творчими здобутками. А ми, організатори, бажаємо усім дітям не зупинятися на досягнутому, а розвивати свої таланти.

Тарас ШАФРАН,
директор Єпархіального музею

 

ФОТОРЕПОРТАЖ


Теми: Єпархіальний музей, Юліан (Вороновський)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори