SDE

5 тисяч паломників молились перед чудотворним образом Богоматері у Грушеві, що на Дрогобиччині

11 травня 2009
Друк E-mail
10 травня відбулась проща до с. Грушів, що на Дрогобиччині. Паломництво розпочалось молитовною ходою з Дрогобича, участь в якій взяли близько 600 молодих осіб. На урочисту Службу Божу, яка відбулась перед храмом, зібралось 5 тисяч паломників з різних кутків Львівщини. Літургію очолив владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький. Йому співслужили 40 священиків. "Під час паломництва наше прагнення до покаяння і щирої молитви, помножене на благі наміри багатьох інших прочан, можуть зродити щедрі плоди християнської любові", - промовляючи до паломників під час святкової Літургії, зазначив владика Ярослав. "Лише тут, очистившись духовно, виявивши у сповіді свої пороки і гріхи, відчуємо цілющу і благодатну силу Христа, чудесну допомогу Богородиці як джерела милосердя," - наголосив архиєрей, звертаючи увагу вірних на те, як слід здійснювати паломництво до святого місця.

 
Довідка
У с. Грушів знаходиться чудотворна ікона Богоматері, яку у 1806 р. намалював іконописець Степан Чаповський.

26 квітня 1987 року у Грушеві відбулася подія, яка сколихнула тодішній Радянський Союз. 12-річній дівчинці Марії Кізим на балконі невеличкої церкви з'явилася Божа Мати. Подія набула розголосу. До Грушева почали сходитись люди як із Західної і Східної України, так із-за її меж - з Кавказу, Росії, Середньої Азії і навіть з далекого Сибіру. У червні 1987 року коротко про події в Грушеві подало інформацію Центральне телебачення Радянського Союзу.

Всі дороги, що вели до Грушева, були заблоковані міліцейськими патрулями, пропускався лише службовий транспорт. Перешкоди чинились також і для пішоходів. Однак, незважаючи на відчайдушні кроки влади, Грушів й надалі відвідували прочани, які оминали міліцейські заслони, йдучи обхідними стежками.

о. Олег Чупа,
прес-секретар єпархії

Теми: Ярослав (Приріз), Меденицький деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори